Jagiellonia Białystok pokonała Dinamo Tbilisi

2012.07.21 00:00
W piątek Jagiellonia Białystok rozegrała sparing z gruzińskim Dinamo Tbilisi. Żółto-czerwoni wygrali 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Tomasz Frankowski z rzutu karnego w 44. minucie.
Fot: jagiellonia.net
Jagiellonia wygrała z Dinamo

Już w 18. minucie trener Tomasz Hajto musiał dokonać zmiany. Za kontuzjowanego Alexisa Norambuenę na boisku pojawił się Filip Modelski. W 44. minucie jeden z zawodników rywali zagrał w polu karnym ręką i sędzia wskazał na rzut karny. Do jedenastki podszedł Tomasz Frankowski i pokonał golkipera Dinama. Podczas przerwy sztab szkoleniowy dokonał czterech zmian. W miejsce Słowika, Cionka, Pazdana i Plizgi weszli Skowron, Porębski, Gusić i Dzalamidze. W 59. minucie mecz został przerwany. Zawodnik Dinama uderzył w twarz Tomasza Frankowskiego. Podobny los spotkał stającego w obronie kolegi Macieja Makuszewskiego. Na boisku wytworzyła się szarpanina, między obiema drużynami, po czym trener Tomasz Hajto nie chcąc ryzykować zdrowia swoich podopiecznych zdecydował, że mecz dalej nie będzie kontynuowany.

Jagiellonia następny sparing rozegra w poniedziałek (godz. 11:00) z serbskim drugoligowcem - FK Inđija (5. miejsce w ostatnim sezonie), zaś we wtorek (godz. 19:45) z czwartym zespołem tureckiej superligi - Besiktasem Stambuł.

Jagiellonia Białystok - Dinamo Tbilisi 1:0 (1:0). Bramka: Frankowski 44 (k).

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik (46 Łukasz Skowron) - Alexis Norambuena (18 Filip Modelski), Thiago Rangel (46 Tomasz Porębski), Michał Pazdan (46 Luka Gusić), Luka Pejović - Tomasz Kupisz, Rafał Grzyb, Łukasz Tymiński, Dawid Plizga (46 Nika Dzalamidze), Maciej Makuszewski - Tomasz Frankowski.

Dinamo Tbilisi: Tornike Zarkua - Giorgi Seturidze, Lewan Kakubawa (46 Giwi Kwaracchelia), Giorgi Rechwiaszwili, Giorgi Gwelesiani (46 Otar Chizaneiszwili) - Jiří Kabele, Dżambul Dżigauri (46 Lewan Chmaladze), Mikel Álvaro, Giorgi Tekturmanidze (46 Carlos Coto), Albert Yagüe Jiménez - Vladimir Voskoboinikov.