Jagiellonia ograła Stomil Olsztyn

2012.07.07 00:00
W drugim meczu kontrolnym rozegranym w sobotę Jagiellonia pokonała w Mariampolu Stomil Olsztyn 1:0 (0:0). Jedyną bramkę dla białostoczan zdobył Tomasz Kupisz w 87. minucie gry.

W 6. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasz Porębski zagrał do Tomasza Kupisza, który oddał strzał na bramkę Michała Leszczyńskiego. Golkiper Stomilu wybronił to uderzenie. W 13. minucie Kupisz wywalczył futbolówkę i zagrał do Dżalamidze. Gruzin szybko oddał piłkę do Kupisza, który ograł bramkarza i oddał strzał. Niestety, na linii bramkowej stał obrońca Stomilu i zażegnał niebezpieczeństwo. W 18. minucie Tomasz Frankowski prostopadłym podaniem uruchomił Kupisza. Pomocnika Jagi uprzedził jednak Leszczyński. W 30. minucie białostoczanie mieli rzut rożny, po którym Nika Dżalamidze uderzył minimalnie nad bramką. Chwilę później odpowiedział Stomil. Po dośrodkowaniu Suchockiego głową na bramkę strzelał Łukasik. Uderzenia zawodnika z Olsztyna minęło jednak cel. W 38. minucie "Franek" próbował przelobować Tomasza Ptaka, który zmienił Leszczyńskiego. Strzał napastnika Jagi minął jednak cel.

W przerwie lekko kontuzjowanego Frankowskiego zmienił trener Tomasz Hajto. Na początku drugiej odsłony Kupisz próbował pokonać Ptaka ale i jem nie udało się przelogować golkipera. W 59. minucie Stomil stworzył groźną sytuację i Łukasz Skowron musiał interweniować wślizgiem. Jagiellonia jedyną bramkę w tym meczu zdobyła w 87. minucie. Dżalamidze podał do Pawłowskiego, który oddał strzał. Golkiper Stomilu odbił piłkę, a nadbiegający Kupisz skierował ją do bramki. Chwilę później z dystansu strzelał Hajto. Jednak jego uderzenie minęło cel.

Jagiellonia zakończyła już zgrupowanie w litewskim Mariampolu. Tuż po meczu zawodnicy wsiedli do autokaru i wyjechali w drogę powrotną do Białegostoku. Przez najbliższy tydzień trenować będą w Pogorzałkach. W planach są jeszcze dwa sparingi. We wtorek o godzinie 17:00, na boisku w Dobrzyniewie Jaga zmierzy się z Radomiakiem Radom, natomiast w sobotę, już w drodze na Słowenię zagra w Ząbkach z tamtejszym Dolcanem.

Jagiellonia Białystok - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0). Bramka: Tomasz Kupisz 87.

Jagiellonia Białystok: Łukasz Skowron - Filip Modelski, Luka Gusić, Tomasz Porębski, Karol Mackiewicz - Tomasz Kupisz, Tomasz Bandrowski, Adam Dźwigała, Jan Pawłowski, Nika Dzalamidze - Tomasz Frankowski (46. Tomasz Hajto).