Jagiellonia przegrała z mistrzem Rumunii. Uraz Przemysława Frankowskiego

2018.07.04 19:33
W środowe (4.07) popołudnie w Kępie Jagiellonia Białystok rozegrała kolejny kontrolny mecz z zespołem z Rumunii. Tym razem naprzeciwko Dumy Podlasia stanął mistrz tego kraju - CFR Cluj - który nie miał dla Jagi żadnej litości i wygrał mecz 3:0.
Fot: jagiellonia.pl

Pierwsza połowa sparingowego starcia z Rumunami to dla Jagiellonii seria nieszczęść. Najpierw - już w 5. minucie - George Tucudean dał swej drużynie prowadzenie, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego, a mniej więcej w okolicach 25. minuty boisko z powodu urazu musiał opuścić Przemysław Frankowski. Diagnoza postawiona przez białostockich lekarzy mówi o podkręcenie stawu skokowego.

Tak naprawdę poważniejsze granie, kiedy to pojawiły się strzały, rozpoczęło się po dwóch kwadransach. Wtedy to na uderzenie, które minęło światło bramki, zdecydował się Lazarević, a po chwili nastąpiła odpowiedź rywali. Szczęścia próbowali Deaca oraz Peteleu. Wszystko skończyło się ripostą Jagi w postaci strzału Novikovasa z rzutu wolnego prosto w mur i niecelną główką Romanczuka.

W przerwie Ireneusz Mamrot dokonał tylko dwóch zmian. Za Wójcickiego i Machaja pojawili się Grzyb oraz Burliga. Takie roszady nie wniosły do gry wicemistrzów Polski zbyt dużo dobrego, bo już w 56. minucie ekipa CFR Cluj prowadziła 2:0. Strzelcem gola został Costache, który piłkę do siatki wpakował z obrębu pola karnego.

Jaga miała problemy ze stworzeniem sobie jakiejkolwiek groźnej sytuacji, dlatego też próbowała jedynie strzałów z dystansu. Uderzenia zza szesnastki Pospisila oraz Adamca nie znalazły jednak celu, za to w ostatnich sekundach na 3:0 podwyższyli przeciwnicy. W polu karnym faul popełnił Grzyb, a jedenastkę na gola zamienił Alexandru Paun.

Przypomnijmy, że dwa dni temu bój z CFR Cluj toczyły także Wigry Suwałki. I-ligowiec zremisował z rumuńską drużyną 0:0.

Jagiellonia Białystok - CFR Cluj 0:3 (0:1)
Bramki: George Tucudean 5, Valentin Costache 56, Alexandru Paun 90k

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen (60' Grzegorz Sandomierski) - Jakub Wójcicki (46' Rafał Grzyb), Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Guilherme - Przemysław Frankowski (29' Arvydas Novikovas), Taras Romanczuk, Mateusz Machaj (46' Łukasz Burliga), Martin Pospisil, Dejan Lazarević - Cillian Sheridan.

Grali także: Bodvar Bodvarsson, Guti, Lukas Klemenz, Piotr Wlazło, Martin Adamec, Roman Bezjak oraz Patryk Klimala.

CFR Cluj (skład wyjściowy): Giedrius Arlauskis - Camora, Andrei Muresan, Paulo Vinicius, Andrei Peteleu, Ovidiu Hoban, Damjan Doković, Emmanuel Culio, Valentin Costache, Ciprian Deac, George Tucudean