Jagiellonia wygrała sparing z FC Vaslui

2012.01.30 00:00
Jagiellonia Białystok pokonała w spotkaniu sparingowym FC Vaslui 2:1 (1:1). Zwycięską bramkę dla żółto-czerwonych zdobył testowany Łuka Gusić. Trener Tomasz Hajto nie wystawił najsilniejszego składu w tym meczu. Szkoleniowiec dał odpocząć kilku piłkarzom. W meczu z FC Vaslui nie zagrali: Tomasz Kupisz, Tomasz Frankowski, Marko Cetković i Marcin Burkchardt.
Fot: jagiellonia.pl
Testowany Luka Gusić pokazał się z dobrej strony

Zespół Rumunii prowadzenie objął już w 7. minucie. Dośrodkowania z prawej strony na bramkę zamienił Brazylijczyk Vesley. Chwilę później rywale mogli podwyższyć ale Grzegorz Sandomierski obronił strzał z 11 metrów. Jegiellonia pierwszą dogodną sytuację stworzyła w 20. minucie. Igor Zubowicz zagrał w pole karne do Cionka, który podał do Rasiaka. Strzał napastnika Jagi obronił bramkarz. Dziesięć minut później białostoczanie wyrównali. Maciej Makuszewski zagrał do Rasiaka, a ten minął obrońcę i wyrównał stan rywalizacji. Chwilę później podwyższyć mógł z rzutu wolnego Ermin Seratlić.

W przerwie trenerzy dokonali pięciu zmian. Na placu gry pojawił się testowany Luka Gusić. Jaga mogła objąć prowadzenie w 53. minucie. Jednak mocny strzał Grzegorza Bartczaka z najwyższym trudem odbił bramkarz FC Vaslui. W 64. minucie drużyna z Rumunii wyprowadziła groźną kontrę, którą wślizgiem przerwał Gusić. Chwilę później chorwacki obrońca dał prowadzenie białostoczanom. Wrzutka z rzutu rożnego Seratlića trafiła wprost na głowę Gusica, który pokonał bramkarza rywali.

W 80. minucie, za przepychanki z zawodnikiem drużyny przeciwnej, czerwoną kartkę obejrzał Merab Gigauri. Sędzia pozwolił jednak białostoczanom dokończyć mecz w pełnym składzie i Gruzina zastąpił Emil Łupiński. Minutę przed końcem wynik podwyższyć mógł jeszcze Zubowicz. Strzał zawodnika z Białorusi obronił bramkarz.

Jagiellonia Białystok - FC Vaslui 2:1 (1:1).
Bramki:
Grzegorz Rasiak 30, Luka Gusić 70 - Wesley 7.

Jagiellonia: (I połowa) Grzegorz Sandomierski - Alexis Norambuena, Thiago Cionek, Paweł Nowotka - Maciej Makuszewski, Grzegorz Arłukowicz, Merab Gigauri, Nika Dzalamidze, Ermin Seratlić - Grzegorz Rasiak, Jegor Zubowicz. (II połowa) Grzegorz Sandomierski - Grzegorz Bartczak, Luka Gusić, Przemysław Kostuch, Luka Pejović - Maciej Makuszewski (60. Mirosław Kalista), Nika Dzalamidze (80. Damian Kądzior), Merab Gigauri (80. Emil Łupiński), Jegor Zubowicz, Ermin Seratlić - Jan Pawłowski.

Czerwona kartka: Merab Gigauri (80. minuta, Jagiellonia, za uderzenie przeciwnika).