Jak wygrać ze smogiem?

dodane dnia: 2019-03-12 przez: cmg01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2019-03-20
Jak wygrać ze smogiem?

W Białymstoku społecznicy i społeczniczki apelują o Okrągły Stół Antysmogowy! Chcemy, by podobnie jak w innych miastach powstał kompleksowy i wieloletni program antysmogowy. Nie chcemy czekać z tym do kolejnej zimy!

Zróbmy to teraz!

Przyszedł więc czas na konkrety. Razem z naszymi gośćmi z Polskiego Alarmu Antysmogowego przedstawimy Wam najlepsze rozwiązania prowadzące do polepszenia jakości powietrza. W całej Polsce trwa mobilizacja samorządów, by powietrze, którym oddychają mieszkańcy było czystsze. Co więc można zrobić? Jakie rozwiązania mogą zostać wpisane do białostockiej uchwały antysmogowej? O tym będziemy dyskutować z naszymi ekspertami z Polskiego Alarmu Smogowego.

Nasi eksperci:

Piotr Siergiej (Polski Alarm Smogowy)
pracuje jako rzecznik prasowy Polskiego Alarmu Smogowego. Od 2006 r. publikuje artykuły w Tygodniku Powszechnym i Gazecie Wyborczej. W latach 2011-2012 był redaktorem prowadzącym działu ekologicznego w portalu wyborcza.pl, a później redaktorem prowadzący portalu ChronmyKlimat.pl, gdzie zajmował się tworzeniem i redagowaniem treści o tematyce ekologicznej z Polski i świata. Jako rzecznik prasowy pracował też wcześniej w Koalicji Klimatycznej. W tym okresie jego aktywność wiązała się z zagadnieniem tzw. poprawki prosumenckiej oraz prezentowaniem stanowiska Koalicji podczas COP19 w Warszawie. Obecnie zajmuje się działaniami medialnymi na rzecz Polskiego Alarmu Smogowego.

Anna Dworakowska (Krakowski Alarm Smogowy)
Współzałożycielka Stowarzyszenia Krakowski Alarm Smogowy oraz ruchu zrzeszającego inicjatywy obywatelskie na rzecz czystego powietrza – Polski Alarm Smogowy. Od pięciu lat zaangażowana w działania na rzecz czystego powietrza w Krakowie i całej Polsce. Zajmuje się promowaniem zmian systemowych na rzecz poprawy jakości powietrza, usprawnieniem systemu informowania o bieżącej jakości powietrza oraz rozwojem współpracy między organizacjami zajmującymi się ochroną powietrza na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

W czasie spotkania można będzie podpisać papierową wersję naszego apelu do lokalnych władz: https://www.petycjeonline.com/poprawmy_powietrze_w_bialymstoku

Godz. 18.00.
Wstęp wolny.

1402 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39