Jeden białostocki zespół rozprawił się z klątwą, a drugi został rozgromiony

2023.10.31 11:33
Z różnym skutkiem w 6. kolejce I ligi futsalu grały drużyny ze stolicy Podlasia. Futbalo swój mecz z LZS-em Dragon Bojano wysoko zwyciężyło, a klub BAF Bonito poległ z Futsalem Świecie, tracąc aż 11 goli.
Fot: Sebastian Mackiewicz/Futbalo Białystok

Po słabym początku sezonu Futbalo Białystok powoli się rozkręca. Przed tygodniem ekipa z naszego miasta pokonał 2:1 TAF Toruń, a w 6. serii zmagań podlaski zespół wygrał na wyjeździe z LZS-em Dragon Bojano, z którym od zawsze miał problemy, w efekcie czego zaczęto mówić nawet o "Smoczej klątwie". Na szczęście nie ma już po niej śladu, bo Futbalo zwyciężyło w niedzielę (29.10) 4:0.

- Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania. Ostatnie minuty strzelecko należało do nas. Sprawy w swoje ręce wziął grający trener Jakub Budźko, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a dodatkowo po bramce dorzucili Jakub Małyszko i Damian Grabowski. Były to pierwsze trafienia tych dwóch zawodników w sezonie. W tabeli wskakujemy na 6. pozycję i po kiepskim początku powoli zaczynamy piąć się do góry, co nas bardzo cieszy - informuje Futbalo w swoim komunikacie.

Aż tak dobrze minionego weekendu nie będzie za to wspominać BAF Bonito. Drugi przedstawiciel stolicy Podlasia, który był osłabiony brakiem Mateusza Rogowskiego i Kamila Gryki, poległ w hali Szkoły Podstawowej nr 24 z Futsalem Świecie aż 2:11. Gole dla gospodarzy zdobywali w 7. i 40. minucie Miguel Sarmento oraz Filip Dojlida, natomiast po stronie gości trafienia notowali Mateusz Cyman (x2), Marcin Mrówczyński (x4), Jakub Hapka, Karol Czyszek, Jakub Wiśniewski oraz Piotr Kaczkowski (x2).

Aktualna tabela I ligi futsalu (gr. północna)
12. TAF Toruń 6 0 0 0 6 14:31

LZS Dragon Bojano - Futbalo Białystok 0:4 (0:0)
Bramki: Jakub Małyszko 31, Jakub Budźko 34, 38, Damian Grabowski 36

BAF Bonito Białystok - Futsal Świecie 2:11 (1:7)
Bramki: Miguel Sarmento 7, Filip Dojlida 40 - Mateusz Cyman 1, 14, Marcin Mrówczyński 3, 15, 32, 34, Jakub Hapka 8, Karol Czyszek 11, Jakub Wiśniewski 15, Piotr Kaczkowski 40, 40