Juniorki Dojlid z medalami mistrzostw Polski

2019.04.30 10:35
Julia Jackowska i Kamila Gryko (Dojlidy Białystok) zdobyły brązowe medale na Mistrzostwach Polski Juniorów w Tenisie Stołowym. Zawody w dniach 25-28 kwietnia rozgrywane były w Mławie.
Fot: pixabay.com

Julia Jackowska i Kamila Gryko z juniorskiej imprezy rangi mistrzowskiej wróciły w bardzo dobrych nastrojach. Zawodniczki Dojlid Białystok w Mławie stanęły bowiem na podium aż dwukrotnie.

Najpierw wspomniana dwójka po brązowy medal sięgnęła w "drużynówce". Przedstawicielki podlaskiego klubu w grupie pokonały 3:1 Politechnikę Rzeszów, 3:0 GLKS Nadarzyn oraz 3:2 Rokitę Brzeg Dolny. W półfinale zmagań białostoczanki nie sprostały jednak AZS-owi UE Wrocław, z którym poległy 0:3. Smak porażki złagodził nieco fakt, że zespół z województwa dolnośląskiego sięgnął później po tytuł mistrzowski, pokonując w finale MRKS Gdańsk.

Kolejne podium Jackowska i Gryko zdobyły już w grze podwójnej. Pierwsze 3 starcia wspomniany duet przebrnął perfekcyjnie, wygrywając wszystkie pojedynki bez straty seta, ale ponieważ w 1/2 zmagań sposób na zawodniczki Dojlid znalazły Maja Miklaszewska i Aleksandra Michalak (MRKS Gdańsk), Julia i Kamila znów musiały zadowolić się medalem koloru brązowego.

- Po medalach w kategoriach mistrzostw Polski młodzieżowców mamy także sukcesy wśród juniorów, co bardzo nas cieszy. Warto zaznaczyć, że przychodząc do naszego klubu, Julka Jackowska miała bardzo odległy ranking, a teraz jest w krajowej czołówce juniorek. To pokazuje, jak wielkie zrobiła postępy. Kamila jeszcze w przyszłym roku będzie w tej grupie wiekowej, więc będzie miała szansę na powtórzenie albo i poprawienie swoich osiągnięć - mówi Piotr Anchim, menedżer Dojlid.

Jeżeli chodzi o batalię w grze pojedynczej, to tam Julia Jackowska dotarła do ćwierćfinału, a Kamila Gryko swój występ zakończyła na 1/8 zmagań.