Jurajscy Rycerze triumfują. Podlaski zespół bez punktów

2023.12.10 09:30
Nie udało się drużynie Ślepska Malow Suwałki sprawić niespodzianki w 11. kolejce siatkarskiej PlusLigi. Biało-Niebiescy przegrali na własnym terenie z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 0:3.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Zawodnicy Ślepska Malow Suwałki starali się z całych sił, chcieli poprawić domowy bilans gier, który przed sobotnim (9.12) spotkaniem nie wyglądał zbyt okazale (1 zwycięstwo i 3 porażki), ale w rywalizacji z Wartą Zawiercie podopieczni Dominika Kwapisiewicza nie byli w stanie zapunktować. Goście w pierwszym secie prowadzili w zasadzie od samego początku i wygrali inauguracyjną część meczu 25:22, po czym sytuacja się powtórzyła. Jurajscy Rycerze ponownie przez całą partię mieli lekką przewagę, co poskutkowało triumfem przyjezdnych 25:21.

Dopiero w trzecim secie Biało-Niebiescy zagrali skuteczniej, w efekcie czego prowadzili w pewnym momencie 17:15, jednak silny przeciwnik w końcówce partii odrobił straty, a następnie odskoczył na kilka oczek, dlatego sobotni mecz zakończył się wynikiem 3:0. W ostatniej części starcia Warta wygrała 25:22.

- Warta to doświadczony zespół i wraz z końcówką seta wywiera coraz większą presję, co robi bardzo skutecznie. To na pewno różni naszą drużynę od zespołu z Zawiercia, że oni te końcówki bardzo mocno szanują i dopinają na swoją korzyść. Ten mecz wyglądał naprawdę dobrze, tylko były te pojedyncze, głupie błędy. Gdyby nie one, to wynik mógłby wyglądać inaczej - powiedział po przegranym spotkaniu Mateusz Czunkiewicz, libero Ślepska Malow Suwałki.

W następnej kolejce podlaski zespół znów nie będzie miał łatwo o punkty, gdyż w 12. serii zmagań Biało-Niebiescy zagrają na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Jest to lider PlusLigi, który w tym sezonie wygrał wszystkie swoje mecze i to za pełną pulę oczek.