Kapitalny początek BAS-u! 3:0 i można wracać do Białegostoku

2023.09.16 19:39
REA BAS Białystok zaczął nowy sezon Tauron 1. Ligi w najlepszy możliwy sposób. Na otwarcie siatkarskich zmagań podlaski zespół pokonał Leonardo Avię Świdnik 3:0.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

W 1. kolejce siatkarskiej Tauron 1. Ligi REA BAS Białystok udał się do Świdnika na mecz z tamtejszą Avią. Drużyna trenowana przez Krzysztofa Andrzejewskiego, która w tym sezonie planuje powalczyć o play-offy, bardzo dobrze weszła w sobotnie (16.09) spotkanie, gdyż ekipa z północno-wschodniej Polski, po zaciętej wymianie ciosów, wygrała inauguracyjną partię 27:25. Później białostoczanie także prezentowali wysoką i dosyć równą dyspozycję, dzięki czemu goście ze stolicy Podlasia zwyciężyli następnego seta do 20 i podwyższyli prowadzenie w meczu do wyniku 2:0, co oznaczało, że BAS na otwarcie sezonu przywiezie do Białegostoku co najmniej punkt.

Ostatecznie podopieczni Andrzejewskiego oczkiem się jednak nie zadowolili i sięgnęli oni po pełną zdobycz. Drużyna z naszego miasta wygrała kolejną partię 27:25, zamykając tym samym cały mecz w trzech setach. Decydujący punkt na konto BAS-u zdobył Piotr Janusz, który popisał się skutecznym blokiem.

W następnej kolejce białostoczanie zaprezentują się przed własną publicznością. W przyszłą sobotę (23.09) do stolicy Podlasia przyjedzie Arka Chełm, która swój pierwszy pojedynek także zwyciężyła 3:0 (wygrana z Chrobrym Głogów).

PZL Leonardo Avia Świdnik - REA BAS Białystok 0:3 (25:27, 20:25, 25:27)
PZL Leonardo Avia Świdnik: Matula, Wierzbicki (15 pkt), Łysikowski (11 pkt), Obermeler (7 pkt), Ociepski (5 pkt), Piwowarczyk (7 pkt), Kuś (libero) oraz Krawczyk (1 pkt), Pigłowski (2 pkt), Ptaszyński (5 pkt), Machowicz
REA BAS Białystok: Witkoś (3 pkt), Goss (17 pkt), Rawiak (12 pkt), Turski (9 pkt), Janusz (3 pkt), Kacperkiewicz (13 pkt), Ostaszewski (libero)