Karatecy z Białegostoku nie zwalniają tempa. Tym razem sukces na zawodach w Wieliczce

2015.05.27 00:00
W minioną sobotę i niedzielę w Wieliczce odbył się Otwarty Puchar Oyama IKF oraz XX Mistrzostwa Polski Oyama PFK. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy z Białegostoku, którzy przywieźli aż 9 pucharów.
Fot: Witold Choiński

Pierwsze miejsce w Pucharze Europy zajął Adam Grabowski, startujący w konkurencji "Lekki kontakt" w kategorii junior młodszy do 40 kg. Adam wygrał wszystkie cztery walki. Na drugim stopniu podium w Pucharze Europy Oyama IFK stanęli Adrian Sidorowicz – Semi-knockdown (junior starszy do 70 kg) oraz Michał Fiłończuk - Semi–knockdown (junior starszy do 75 kg).

Na trzecim miejscu w Pucharze Europy Oyama IFK uplasowali się Adam Chlabicz – Knockdown seniorów (kategoria wagowa powyżej 90 kg) i Mateusz Gawełko - Semi-knockdown (junior starszy do 60 kg).

Oprócz tego pierwsze miejsce w XX Mistrzostwach Polski Oyama PFK zdobyła Oliwia Balczun - "Lekki kontakt" (młodziczka pow. 45 kg), Robert Choiński – Knockdown seniorów (do 80 kg) i Krzysztof Rydzewski – Knockdown seniorów starszych (do 80 kg). Brąz przypadł Marcinowi Siegieńczukowi – Knockdown seniorów starszych (do 70 kg).

Zawodników do startu przygotowali Witold Choiński 5 Dan i Marcin Siegieńczuk 2 Dan.