Karatecy z Białegostoku z brązowymi medalami mistrzostw Europy

2022.11.15 09:49
Przed kilkoma dniami rozegrano V Wagowe Mistrzostwa Europy World Kyokushin Budokai w karate kontaktowym. Na imprezie tej brązowe medale wywalczyli Albertyna Półtorak i Adam Chlabicz, czyli sportowcy reprezentujący na co dzień Białostocki Klub Oyama Karate.
Fot: Białostocki Klub Oyama Karate

W dniach 12-13 listopada 2022 r. - w Dębicy - odbyły się V Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kontaktowego World Kyokushin Budokai. W zawodach wystartowała rekordowa liczba uczestników, bo aż 670 z 17 krajów.

Pojedynki eliminacyjne i półfinałowe odbywały się na 5 matach, zaś niedzielne finały rozegrano na centralnym podeście w pięknie udekorowanej hali MOSiR-u. Zmagania zdominowali sportowcy z Polski, Ukrainy, Węgier i Hiszpanii. Dobrze zaprezentowali się m.in. przedstawiciele 9 klubów OYAMA Polskiej Federacji Karate, którzy łącznie zgarnęli 10 medali.

Białostocki Klub Oyama Karate wystawił do rywalizacji 4 zawodników. 1 juniora, 2 seniorki i 1 seniora. Wszyscy pomyślnie przebrnęli przez eliminacje, a do walki o półfinał przeszła 2 sportowców z naszego miasta. W ostatecznym rozrachunku silnie obsadzone zawody przedstawiciele białostockiej drużyny zakończyli z 2 medalami. Albertyna Półtorak zajęła 3. miejsce w zmaganiach seniorek (kat. powyżej 65 kg), natomiast Adam Chlabicz stanął na najniższym stopniu podium w rywalizacji seniorów (kat. powyżej 90 kg).