Kolejny zimny prysznic. Mistrzowie znów polegli i są na dnie tabeli

2024.04.15 12:19
W 2. kolejce Polskiej Futbol Ligi drużyna Lowlanders Białystok zmierzyła się na swoim boisku z Warsaw Eagles. Mecz ten nie potoczył się po myśli gospodarzy. Górą okazali się goście, którzy triumfowali 36:14.
Fot: Maciej Safaryn

Na inaugurację sezonu ekipa Lowlanders przegrała na wyjeździe 19:30 z Silesią Rebels Katowice, a w minioną sobotę (13.04) na konto aktualnych mistrzów Polski wpadła kolejna porażka, tym razem z Warsaw Eagles.

Białostocki zespół, który w obecnym sezonie bardzo mocno stawia na młodzież i graczy z regionu, chciał zrehabilitować się za poprzednią wpadkę, jednak dobrze dysponowana drużyna ze stolicy kraju okazała się bardzo wymagającym rywalem, w efekcie czego początek batalii 2024 jest dla Lowlanders naprawdę kiepski. Po pierwszej kwarcie gospodarze przegrywali z Eagles 0:9, a w połowie potyczki przyjezdni prowadzili już 16:0. Koniec końców warszawski team wygrał w stolicy Podlasia 36:14, a taki rezultat oznacza, że po dwóch rozegranych seriach mistrzowie kraju zajmują w tabeli ostatnie miejsce.

Następna okazja do wyjścia z kryzysu nadarzy się za dwa tygodnie. W 3. kolejce Lowlanders zmierzą się w delegacji z zespołem Jaguars Kąty Wrocławskie, który w trwającym sezonie także nie wygrał jeszcze żadnego spotkania.