Komisja Ligi ukarała Legię walkowerem za mecz z Jagiellonią

2014.03.05 00:00
Komisja Ligi ukarała Legię Warszawa za mecz z Jagiellonią Białystok w ramach 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Niedzielna konfrontacja w Warszawie między Legią, a Jagiellonią została przerwana po pierwszej połowie przy wyniku 0:0 z powodu zamieszek na trybunach. Doszło do starć między chuliganami obu drużyn i biuro bezpieczeństwa miasta w porozumieniu z delegatem podjęło decyzję o zakończeniu zawodów.

Warszawski zespół został także ukarany karą w wysokości 100 tys. złotych oraz zamknięciem stadionu na mecz z Wisłą i dwa kolejne w zawieszeniu na rok. Na dwie drużyny nałożono również sześciomiesięczny zakaz zorganizowanych grup kibiców gości w meczach wyjazdowych.

Po 24. kolejkach białostoczanie plasują się na siódmym miejscu w tabeli. Legia Warszawa w dalszym ciągu jest liderem rozgrywek.

W najbliższą sobotę (8.03), Jagiellończycy zmierzą się u siebie z Zagłębiem Lubin.