Lekkoatleci Podlasia Białystok wrócili z krajowych mistrzostw. Mają medale

2018.02.19 11:37
Jeden złoty medal i trzy srebrne - oto dorobek zawodników Podlasia Białystok wywalczony na 62. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce.
Fot: pzla.pl

Damian Czykier został halowym mistrzem Polski w biegu na 60 m przez płotki. Na zawodach rozgrywanych w Toruniu białostoczanin osiągnął czas 7,79 s, co pozwoliło mu znaleźć się na podium przed Dawidem Żebrowskim (7,84 s) i Arturem Nogą (7,87 s). Można zażartować, że Czykier z krajowego czempionatu powinien przywieźć dwa złota, gdyż w finale niedzielnych (18.02) zmagań triumfował dwukrotnie. W pierwszej próbie reprezentant Podlasia Białystok wygrał bieg z czasem 7,80 s, ale popełniony został falstart, a w blokach został Artur Noga. Sopocki Klub Lekkoatletyczny złożył odwołanie, które zostało przyjęte i finał został powtórzony.

Oprócz Czykiera w Toruniu medale wywalczyły też Klaudia Kardasz (pchnięcie kulą), Magdalena Żebrowska (skok w dal) i Paulina Mikiewicz-Łapińska (bieg na 1500 m). Wszystkie zawodniczki Podlasia Białystok zgarnęły krążki w kolorze srebrnym.