Lekkoatletyka. MME: Srebro Dąbrowskiej, Zabawska poza podium, ale z nowym rekordem

2015.07.13 00:00
Polska sztafeta kobiet 4x400 m, w której składzie była Martyna Dąbrowska z UKS Bojary Białystok, zdobyła srebrny medal na młodzieżowych mistrzostwach Europy w estońskim Tallinie.
Fot: pixabay.com

Reprezentantki naszego kraju uplasowały się tuż za Wielką Brytanią (3.30,07). Polki, z czasem 3.30,24, zajęły drugie miejsce.

Nasz kraj w biegu 4x400 m, oprócz Martyny Dąbrowskiej, reprezentowały także Małgorzata Curyło, Adrianna Janowicz i Patrycja Wyciszkiewicz.

Zawodniczka UKS Bojary Białystok na MME w Tallinie startowała również indywidualnie. Ostatecznie w finałowym biegu na 400 m zajęła siódme miejsce.

Niestety poza podium w rzucie dyskiem znalazła się Daria Zabawska. Znakomicie spisująca się w eliminacjach zawodniczka Podlasia Białystok (60,23 m i nowy rekord życiowy) w imprezie głównej zakończyła zawody na czwartym miejscu. Pierwsze trzy pozycje przypadły reprezentantkom Niemiec.