Letnia Grand Prix dobiegła końca. Tegoroczna edycja była rekordowa

2023.07.25 09:25
W sobotę (22.07) rozegrany został ostatni turniej zaliczany do cyklu Letniej Grand Prix. Siatkarskie zmagania toczone na plaży miejskiej na Dojlidach wygrała para Michał Głowacki/Adam Lewko.
Fot: Letnia Grand Prix

22 duety (3 żeńskie, 2 miksty i 17 męskich) wzięły udział w turnieju zamykającym tegoroczny cykl Letniej Grand Prix. Dla drużyn żeńskich, które odpadły z rywalizacji, organizatorzy przygotowali dodatkową niespodziankę. Korzystając z jednego wolnego boiska, dziewczyny zagrały przeciwko sobie w miniturnieju i walczyły o słodkie upominki. 1. miejsce uzyskała para Sofia Kostiuk/Pola Woroszyło, która pokonała Weronikę Januszkiewicz i Katarzynę Kisielewską, natomiast na najniższym stopniu podium stanęły Weronika Piekarska oraz Hanna Perzyk.

Jeżeli chodzi o główne zmagania, to te padły łupem pary Michał Głowacki/Adam Lewko. W wielkim finale wspomniana dwójka wygrała 2:0 z Kacprem Gibasem i Piotrem Przeborowskim. 3. miejsce wywalczył duet Mateusz Kardasz/Przemysław Ulejczyk, który pokonał w walce o najniższy stopień podium parę Ilia Abramenko/Stsiapan Zhelezny (wynik 2:0).

Do najlepszych uczestników powędrowało w sumie do podziału 2000 zł. Nagrody wręczyli miejscy radni - Ksenia Juchimowicz oraz Stefan Nikiciuk.

- W 4 turniejach wystartowało 99 zespołów. To absolutny rekord, ale i nagroda dla nas, żeby dalej organizować zawody i podnosić ich poziom organizacyjny. Po raz pierwszy w historii LGP jeden turniej był skierowany tylko do kobiet i zgromadził 22 drużyny. Pogoda w całym cyklu była wyśmienita, a piasek grząski i bardzo wymagający. Rewelacja - skomentowali tegoroczną odsłonę siatkarskich zmagań organizatorzy zawodów.

BiałystokOnline był patronem medialnym Letniej Grand Prix.