Litwa z Novikovasem w składzie rozbita. Bolesnej lekcji futbolu udzielili Gruzini

2018.03.24 19:50
Arvydas Novikovas zaliczył kolejny występ w narodowej reprezentacji swojego kraju. Piłkarz Jagiellonii sobotniej (24.003) potyczki z Gruzją nie będzie jednak wspominać dobrze, gdyż Litwa przegrała ten mecz aż 0:4.

W pierwszym składzie Litwinów na wyjazdowy mecz towarzyski z Gruzją znalazł się zarówno Arvydas Novikovas, jak i były zawodnik białostockiej Jagiellonii - Fiodor Cernych. Ani "Arvi", ani "Fiedzia" nie mogę jednak być zadowoleni ze swego występu, gdyż Litwa poległa w Tibilisi aż 0:4, a wszystkie gole padły w pierwszej połowie, czyli wtedy, gdy na boisku wymienieni piłkarze jeszcze przebywali.

Novikovas - dla którego było to już 41. spotkanie w narodowych barwach - po płycie boiska biegał przez 60 minut. Po godzinie został zmieniony przez Justasa Lasickasa - 20-latka reprezentującego klub FC Zemum.

Kolejny mecz kontrolny Litwini rozegrają we wtorek (27.03). Tego dnia w Erywaniu nasi północno-wschodni sąsiedzi zmierzą się z Armenią.

Gruzja - Litwa 4:0 (4:0)
Bramki: Giorgi Papunaszwili 15, Giorgi Kwilitaia 23, Waleri Kazaiszwili 31k, Giorgi Czakwetadze 40

Litwa (skład wyjściowy): Setkus, Slavickas, Klimavicius, Girdvainis, Borovskij, Zulpa, Verbickas, Novikovas, Cernych, Sernas, Valskis