Medale kajakarzy Dojlid i Cresovii na Mistrzostwach Polski w maratonie kajakowym

2015.07.13 00:00
Kajakarze Dojlid i Cresovii zdobyli osiem medali podczas XXIX Międzynarodowych Mistrzostw Polski w maratonie kajakowym, które rozgrywane były w Olsztynie.
Fot: Fanpage Dojlidy Białystok Kajakarstwo
Sandra Skowrońska i Magdalena Krukowska na miejscu drugim

W stolicy Warmii i Mazur kajakarze przez dwa dni walczyli w łącznie 30 kategoriach wiekowych na siedmiu dystansach. Najkrótszy dystans do przepłynięcia miały młodziczki - 6,4 km, natomiast najdłuższy seniorzy - 25,6 km.

Bardzo dobrze na imprezie jeziora Ukiel w Olsztynie spisali się kajakarze Dojlid i Cresovii, którzy łącznie zdobyli osiem medali. Trzykrotnie na podium stawali zawodnicy Dojlid. W konkurencji K1 senior (dystans 25,6 km) srebro wywalczył Paweł Florczak. W K2 seniorek (dystans 22,4 km) drugie miejsce zajęły Sandra Skowrońska i Magdalena Krukowska. W K1 młodziczek (dystans 6,4 km) brązowy krążek zdobyła Karolina Karolczuk.

Kajakarze Cresovii wywalczyli pięć medali. W C1 - 16 km - Sylwia Szczerbińska zdobyła brąz. W C1 - 6 km Justyna Dorozińska dołożyła srebro, a Julia Wawdziejczuk brązowy medal. Złoty medal w C1 na dystansie 12 km zdobył Marek Kondracki. Na najniższym stopniu podium w K1 (dystans 12 km) stanął Roman Kozłowski. Niewiele, by znaleźć się w pierwszej trójce zabrakło parze Michał Mróz/Andrzej Charytoniuk. Kajakarze Cresovii w konkurencji C2 (dystnas 26 km) zajęli miejsce czwarte.

Na zawodach zjawiło się około 300 zawodników i zawodniczek z 42 klubów.