Mistrzostwa Europy U-23. Reprezentantka Podlasia Białystok z nowym rekordem życiowym

2023.07.18 14:57
W fińskim Espoo odbyły się Mistrzostwa Europy U-23 w Lekkiej Atletyce. Na imprezie tej mogliśmy podziwiać m.in. Małgorzatę Karpiuk i Gabrielę Andrukonis z Podlasia Białystok.
Fot: Podlasie Białystok

Małgorzata Karpiuk zajęła 5. miejsce w biegu na 10 000 m. Mistrzostwa Starego Kontynentu do lat 23 były dla reprezentantki Podlasia Białystok debiutem na arenie międzynarodowej i trzeba dodać, że debiutem bardzo udanym. Podopieczna Tomasza Dąbrowskiego zakończyła bowiem rywalizację z wynikiem 34.25, co jest dla Karpiuk nowym rekordem życiowym.

- Mogę powiedzieć, że bieg ułożył mi się znakomicie, starałam się utrzymać jak najdłużej luz i robić swoje. Nie miałam konkretnej taktyki na ten bieg, miał być luz i mądre bieganie bez przepychanek i to się udało. Teraz czas na chwilę odpoczynku i kolejne starty - mówi Małgorzata Karpiuk.

W rywalizacji na 10 000 m złoty medal zdobyła Alice Goodall z Wielkiej Brytanii (33.16), srebrny krążek zgarnęła Sara Nestola z Włoch (33.17), a na najniższym stopniu podium stanęła jej rodaczka - Aurora Bado (34.12).

Na mistrzostwach Europy startowała także inna przedstawicielka Podlasia Białystok - Gabriela Andrukonis. Zawodniczka ta w finale rzutu oszczepem zajęła 6. miejsce, a taką lokatę dała próba rzutowa na odległość 55,04 m. Złoto wywalczyła greczynka Elina Tzengko (60,73 m), srebrny krążek przypadł Gedly Tugi z Estonii (57,62 m), a skład podium uzupełniła Linea Anni Alanen z Finlandii (56,67 m).