Mistrzostwa świata w Londynie. Damian Czykier nie awansował do finału

2017.08.07 08:32
Na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie zaprezentował się pierwszy z zawodników KS Podlasia Białystok. Damian Czykier swój udział w biegu na 110 m przez płotki zakończył na półfinale.
Fot: pzla.pl

Nie udało się Damianowi Czykierowi awansować do finału biegu na 110 m przez płotki. Polak z czasem 13.53 s przebrnął eliminacje (19. wynik), a w półfinale poprawił nawet swoje osiągnięcie, gdyż pokonał dystans z rezultatem 13,42 s, ale to nie wystarczyło, aby na londyńskiej imprezie powalczyć o medale.

Płotkarskie zmagania stały na niezwykle wysokim poziomie, gdyż aby dotrzeć do finału trzeba było pobiec na poziomie 13,27 s, co nigdy wcześniej w historii mistrzostw świata się nie przydarzyło. Czas ten jest zaledwie o 0,01 sekundy gorszy od aktualnego rekordu Polski.

Półfinałową rywalizację ostatecznie wygrał Jamajczyk Omar McLedo (13,10 s). Czykier został sklasyfikowany na 14. lokacie.