Mistrzostwa świata w RJnO. Jak na razie Polacy bez błysku

2014.08.29 00:00
Mistrzostwa świata w rowerowej jeździe na orientację nabierają tempa. Za nami trzy dni bardzo ciekawej rywalizacji, w której jak na razie rządzą zawodnicy z zagranicy.
Fot: Jarosław Krawczyk

W środę na terenie Nadleśnictwa Dojlidy przeprowadzono zawody na dystansie średnim (ok. 13 km). Najszybsi zawodnicy pokonywali trasę w czasie 50-60 minut. Wśród pań najlepsza okazała się Szwedka Cecilia Thomasson. Spośród Polek najlepiej spisała się Anna Kamińska, która zajęła 28. lokatę. Niezwykle zacięty bój stoczyli również mężczyźni w kategorii Elita. Najlepsi okazali się Rosjanie, którzy zdobyli dwa medale, pierwsze miejsce zajął Rusłan Gritsan, wyprzedzając Jirego Hradila (Czechy) i Antona Foliforowa.

Dla Foliforowa jest to już drugi medal. Ten sam zawodnik dzień wcześniej, zajął pierwsze miejsce w sprincie do spółki z Jorgenem Kvale z Norwegii. Tyle samo krążków co Rosjanin ma również Emily Benham (Wielka Brytania) oraz Marika Hara (Finladnia).

Miłym akcentem, dla Polaków okazał się sukces Jakuba Jaroszka, który wśród juniorów na metę dojechał jako trzeci.

Dziś sportowcy rywalizują na długim dystansie, w którym meta usytuowana jest w Jałówce. Już jutro, czyli w ostatnim dniu mistrzostw (Las Pietrasze) odbędą się sztafety. Start zaplanowany jest na godzinę 10:30.