Mistrzostwa świata. Wojciech Nowicki ze srebrnym medalem

2023.08.20 19:35
W Budapeszcie trwają lekkoatletyczne mistrzostwa świata. W niedzielę (20.08) rozegrano m.in. finał rzutu młotem mężczyzn, w którym wystąpił Wojciech Nowicki. Białostoczanin dzięki wynikowi 81,02 m zajął 2. miejsce.
Fot: Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl

Niedzielny finał rzutu młotem stał na bardzo wysokim poziomie. Świetnie na węgierskiej ziemi spisywał się bowiem nie tylko Wojciech Nowicki, ale też m.in. Kanadyjczyk Ethan Katzberg i to właśnie on został niespodziewanym mistrzem świata. Wspomniany zawodnik w swojej najlepszej próbie posłał młot na dystans 81,25 m (rekord Kanady) i był to rezultat, którego nikt nie zdołał pobić.

Wojciech Nowicki, który wykręcił wynik 81,02 m, musiał zatem zadowolić się "tylko" srebrem, a brąz wywalczył przedstawiciel gospodarzy - Bence Halasz (80,82 m). Do granicy 80 m "żelazo" dorzucił także Paweł Fajdek, co pozwoliło zająć mu 4. miejsce.