Młoda Jagiellonia Białystok przegrała w Sokółce

2013.03.09 00:00
W rozegranym dziś (9.03) w Sokółce spotkaniu 18. kolejki Młodej Ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała z Zagłębiem Lubin 0:2 (0:1).
Fot: sxc.hu

Jagiellonia mogła wyjść na prowadzenie już w 6. minucie. Niestety w doskonałej sytuacji Michał Fidziukiewicz przegrał pojedynek z bramkarzem gości. W 20. minucie Zagłębie miało rzut karny. Emił Łupiński sfaulował Krzysztofa Piątka i arbiter wskazał na jedenasty metr. Wykonujący „jedenastkę” Maciej Kowalski-Haberek strzelił obok bramki. Goście objęli prowadzenie w 29. minucie. Mateusz Magdziak zagrał w pole karne Jagi, a tam niefortunnie interweniujący Tomasz Porębski pokonał własnego bramkarza.

Jagiellonia lepiej radziła sobie w drugiej połowie, ale nie potrafił skutecznie zagrozić bramce gości. W konsekwencji Zagłębie zdobyło drugą bramkę. W 75. minucie nie popisali się stoperzy z Białegostoku, którzy pozwolili na piątym metrze przed własną bramką obrócić się z piłką Wojciechowi Trochimowi, a ten pewnym strzałem ustalił wynik meczu.

Jagiellonia Białystok (ME) - Zagłębie Lubin (ME) 0:2 (0:1). Bramki: Porębski 29 (s), Trochim 75.

Jagiellonia Białystok (ME): Skowron - Waszkiewicz, Łupiński, Porębski (46. Pawlik), Straus - Malinowski, Kowalewski - Mackiewicz, Giełażyn, Gajos (46. Kowalski) - Fidziukiewicz (80. Czaczkowski).

Zagłębie Lubin (ME): Skrzyniarz - Magdziak, Borowski, Jach, Dziedzina, Trochim, Galas, Kowalski (55. Kubicki), Gałach, Andrzejczak (46. Bonecki), Piątek (46. Jagiełło).

Żółte kartki: Mackiewicz, Giełażyn, Kowalski (Jagiellonia).