Młoda Jagiellonia przegrała sparing z Dębem

2012.01.21 00:00
W piątek piłkarze Młodej Jagiellonii BIałystok zmierzyli się z trzecioligowym Dębem Dąbrowa Białostocka. Spotkanie zakończyło się porażką podopiecznych trenera Wojciecha Kobeszki. Żółto-czerwoni przegrali 1:2. Sparing odbył się na sztucznej nawierzchni MOSP-u. Mecz trwał 3x30 minut.
Fot: jagiellonia.pl
Młoda Jagiellonia przegrała z Dębem

Dąb objął prowadzenie już w drugiej minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamienił Sebastian Budnik. Jagiellonia mogła wyrównać, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem gości za daleko wypuścił sobie piłkę Kulis. Białostoczanie w pierwszej części gry mogli jeszcze dwukrotnie trafić do bramki, jednak w obydwu sytuacjach doskonałymi interwencjami popisywał się bramkarz Dębu.

W drugiej odsłonie meczu lepiej prezentowała się drużyna z Dąbrowy Białostockiej. Jagiellonia ograniczała się do wyprowadzania kontr. Jedna z nich mogła zakończyć się bramką, ale Mateusz Szymaniuk w dogodnej sytuacji nie trafił do pustej bramki. Chwilę później drużyna Dębu objęła prowadzenie. Ernest Konon stanął oko w oko z testowanym Arkadiuszem Janasem. Były napastnik Jagi nie miał problemów z pokonaniem golkipera. Białostoczanie kontaktowego gola zdobyli w 59. minucie. Bramkarza pokonał Szymaniuk. Jagiellonia miała jeszcze jedną okazję na wyrównanie. Z prawego skrzydła dośrodkował Piotr Murawski, a znajdujący się w świetnej sytuacji Karol Mackiewicz fatalnie spudłował.

W spotkaniu z Dębem białostocki klub testował kilku piłkarzy. W barwach Jagi zagrali pomocnicy Tomasz Hudoń i Patryk Sienkiewicz z Puszczy Hajnówka, środkowy pomocnik Bartłomiej Wasiluk i napastnik Kamil Kocoł. Obaj są z klubu UKS TOP-54 Biała Podlaska. Wystąpili także, napastnik Ryszard Kulis i pomocnik Aleksander Osetrovas.

Jagiellonia Białystok (ME) - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:2 (0:1, 1:1, 0:0). Bramki: Szymaniuk 59 - Budnik 2, Konon 50.

Jagiellonia Białystok ME: I tercja: Janas-Laskowski, Szóstko, Waszkiewicz, Józefiak - Hudoń, Wasiluk, Osetrovas, Sienkiewicz - Kulis, Kocoł II tercja: Janas- Maliszewski, Szóstko (40. Kosiński), Waszkiewicz (40. El Mehdi), Józefiak (36. Straus) - Orpik, Szymaniuk, Osetrovas (40. Malinowski), Grudziński - Kulis (35. Kowalewski), Kocoł (35. Prusinowski) III tercja: Janas - Butkiewicz, Kosiński, Radecki, Zawadzki - Murawski, Mackiewicz, Malinowski, Drażba - Jastrzębski, Zapolnik