Na ich głowy wylano kubeł zimnej wody. Takiego rozstrzygnięcia nikt się nie spodziewał

2024.01.30 11:38
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki doznali bardzo bolesnej porażki. Biało-Niebiescy w 19. kolejce PlusLigi przegrali z Czarnymi Radom, a więc z ostatnią drużyną w tabeli.
Fot: Ślepsk Malow Suwałki

Po trzech zwycięstwach w czterech meczach nastroje w suwalskim zespole wyraźnie się poprawiły. Ślepsk znów mógł marzyć o play-offach, jednak w poniedziałkowy (29.01) wieczór podopieczni Dominika Kwapisiewicza potknęli się na najłatwiejszej możliwej przeszkodzie, w efekcie czego siatkarze z północno-wschodniej Polski znów będą musieli walczyć o zaufanie swych kibiców.

Wyjazdowy pojedynek z Czarnymi, którzy do tej pory zwyciężyli zaledwie dwa pojedynki, rozpoczął się dla Biało-Niebieskich dosyć dobrze, bo po kilku wymianach ciosów Ślepsk wygrywał w inauguracyjnym secie 8:5, jednak tuż za połową partii to gospodarze znaleźli się na prowadzeniu, którego już do końca nie oddali, triumfując ostatecznie 25:22.

Później suwalczanie złapali na moment nieco wiatru w żagle, gdyż po wyrównanej rywalizacji przyjezdni zwyciężyli seta 25:23, lecz w następnych odsłonach meczu ostatnia drużyna w plusligowej stawce wyraźnie podkręciła tempo, a Ślepsk zaczął się gubić, w efekcie czego Czarni, po dwóch triumfach w kolejnych partiach do 20, sprawili niespodziankę i wygrali całe starcie 3:1.

- Każdy z nas chciałby to spotkanie rozegrać raz jeszcze, wyjść z szatni i odbyć je ponownie. Nie ma co ukrywać, byliśmy faworytem tego meczu, ale nie podołaliśmy wyzwaniu. Jeżeli chodzi o mnie, to na pewno zaliczyłem na parkiecie cenne minuty. Fajnie, że mogłem wesprzeć kolegów, lepiej lub gorzej. Trzeba oddać rywalowi, że zagrał dobre spotkanie, my natomiast zaprezentowaliśmy się poniżej oczekiwań. Bardzo nam z tego powodu przykro. Pozostaje wyciągnąć wnioski i wrócić jako silniejszy zespół, bo przed nami bardzo ważny mecz z Barkomem-Każany Lwów na własnym parkiecie, a następnie wyjazd do Lubina. Będziemy robić wszystko, by zmazać tę plamę - powiedział po porażce z Czarnymi Radom Ernest Kaciczak, przyjmujący Ślepska.