Nieudany pościg Wigier. Suwalczanie z trzecią porażką w sezonie

2019.09.07 20:20
W 8. kolejce Fortuna I Ligi suwalskie Wigry zmierzyły się przed własną publicznością z Puszczą Niepołomice. Spotkanie to nie potoczyło się po myśli gospodarzy. Przyjezdni zwyciężyli 3:2.
Fot: Wigry Suwałki

Przed rozpoczęciem 8. serii zmagań podopieczni Adama Fedoruka znajdowali się w czubie ligowej stawki, zajmując miejsce na najniższym stopniu podium. Po potyczce z Puszczą tak okazałej pozycji suwalczanie mieć już nie będą. Biało-Niebiescy nie dopisali bowiem w sobotę (7.09) do swojego konta żadnego punktu. Wigry przegrały starcie z ekipą z Niepołomic w stosunku 2:3.

Strzelanie na stadionie przy ul. Zarzecze w 17. minucie rozpoczął Michał Czarny. Wspomniany zawodnik gości wpisał się do meczowego protokołu, gdyż najlepiej zachował się w podbramkowym zamieszaniu. Rozgrywający do przerwy bardzo słabe zawody suwalczanie naprawdę poważne zagrożenie w szesnastce rywali stworzyli dopiero po zmianie stron, gdy najpierw strzał Joela Huertasa obronił Mateusz Górski, po czym dobić uderzenie kolegi spróbował Żebrakowski.

W tej akcji piłka do siatki nie wpadła. Nastąpiło to za to kilkadziesiąt sekund później, kiedy to kontrę Puszczy sfinalizował Jakub Bąk. Gol na 2:0 wywołał spore zamieszanie, gdyż zdaniem gospodarzy należał im się rzut wolny za zagranie piłki ręką przez jednego z przeciwników.

Sędzia był jednak innego zdanie. Na dodatek w 58. minucie przyjezdni zdobyli bramkę numer 3. Tym razem celnym uderzeniem po długim słupku popisał się Jose Embalo.

Podlasianie przy rezultacie 0:3 nie załamali rąk i ruszyli do ataku. Takie zachowanie szybko dało efekty. W końcówce meczu dwukrotnie drogę do bramki przeciwników znalazł bowiem Kamil Sabiłło, ale ostatecznie ambitna postawa nie przyczyniła się do tego, że dorobek punktowy gospodarzy choć w minimalny sposób został powiększony, gdyż czasu na wyrównanie już zabrakło i wszystkie oczka pojechały do Niepołomic.

Warto także wspomnieć, że tu przed zakończeniem pojedynku arbiter zawodów - Jacek Małyszek z Lublina - odesłał na trybuny szkoleniowca Wigier - Adama Fedoruka - oraz trenera bramkarzy w suwalskim zespole - Karola Salika.

Wigry Suwałki - Puszcza Niepołomice 2:3 (0:1)
Bramki: Kamil Sabiłło 81, 83 - Michał Czarny 17, Jakub Bąk 53, Jose Embalo 58

Wigry Suwałki: Dominik Kąkolewski - Konrad Matuszewski, Abdoulaye Diallo, Dawid Sołdecki, Adrian Piekarski (68' Kamil Sabiłło), Joel Huertas - Grzegorz Aftyka, Łukasz Sosnowski, Robert Bartczak - Szymon Łapiński (46' Michał Żebrakowski), Cezary Sauczek (81' Oskar Furst)

Puszcza Niepołomice: Mateusz Górski - Konrad Stępień, Piotr Stawarczyk, Michał Czarny, Michał Mikołajczyk - Maksymilian Sitek, Jakub Serafin, Marcin Stefanik, Hubert Tomalski (73' Bartosz Widejko; 85' Longinus Uwakwe), Jakub Bąk (65' Wiktor Żytek) - Jose Embalo