Outsider sprawił białostoczanom problemy. Do niespodzianki jednak nie doszło

2023.12.11 14:28
Tenisiści stołowi SBR Dojlid Białystok zgarnęli kolejne trzy punkty. Ekipa z północno-wschodniej Polski ograła w niedzielę (10.12) 3:0 Poltarex Pogoń Lębork. Choć podlaski zespół nie stracił żadnego seta, to jednak mecz z ostatnią drużyną w tabeli do łatwych nie należał.
Fot: SBR Dojlidy Białystok

SBR Dojlidy odniosły szóste zwycięstwo w sezonie. Tym razem białostoczanie pokonali u siebie Poltarex Pogoń Lębork. Spotkanie rozpoczęło się od pojedynku, w którym Asuka Machi zmierzył się ze Sławomirem Doszem. Japończyk mimo początkowych trudności odnalazł właściwy rytm i zwyciężył 3:0, dając tym samym gospodarzom cenne prowadzenie.

Następnie swój mecz znakomicie rozpoczął Damian Węderlich, który w dwóch pierwszych setach oddał Janowi Zandeckiemu zaledwie siedem punktów. Jego rywal nie dawał jednak za wygraną i od trzeciego seta pokazał znacznie więcej agresji, doprowadzając do remisu. W decydującej części starcia, przy stanie 5:5, Damian obronił bardzo szeroką piłkę po stronie forehandowej, wygrywając pojedynek i zapewniając Dojlidom prowadzenie 2:0.

Przed szansą na domknięcie spotkania stanął następnie Wandżi. Chociaż jak sam później mówił, nie był w niedzielę w najlepszej dyspozycji, to dzięki doświadczeniu i dobrej taktyce udało mu się zwyciężyć 3:2 z Adamem Doszem, co poskutkowało tym, że potyczka z Pogonią zakończyła się wynikiem 3:0.

- Wszystkie pojedynki dzisiejszego meczu były bardzo zacięte. Asuka gonił wynik w dwóch pierwszych setach, ostatecznie wygrał 3:0. Damian wygrał swój mecz w złotej piłce. Z jednej strony można mówić o szczęściu, z drugiej o mocnych nerwach. Ja nie byłem dzisiaj w najlepszej dyspozycji, czułem się wolny, mój sprzęt też mi dzisiaj nie pomagał. Mimo wszystko wykorzystałem asy z rękawa i wygrałem doświadczeniem. Jesteśmy teraz na szóstym miejscu w tabeli, z czego bardzo się cieszę. Przed świętami będziemy walczyć o awans do grupy mistrzowskiej z Grudziądzem i jestem dobrej myśli - powiedział po triumfie Wang Zeng Yi, kapitan białostockiego zespołu.

Ostatni tegoroczny mecz SBR Dojlidy rozegrają, jak już zostało wspomniane, z ASTS Olimpią Unią Grudziądz. Wyjazdowy pojedynek z aktualnie trzecią siłą Lotto Superligi tenisa stołowego podlaska drużyna stoczy 21 grudnia.