Piłka ręczna. Juniorzy MOKS-u nie zagrają z półfinale Mistrzostw Polski

2015.02.05 00:00
Bardzo blisko sprawienia miłej niespodzianki i awansu do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów byli piłkarze ręczni MOKS-u Słoneczny Stok. Niestety nie udało się, ale było naprawdę blisko.
Fot: M. Kardasz

Słoneczni nie należeli do faworytów turnieju rozgrywanego w Zamościu, ale mimo to pokazali się z bardzo dobrej strony. MOKS zagrał trzy mecze, w których jeden wygrał, a dwa zakończyły się porażką. Pierwsze spotkanie to pewne zwycięstwo Podlasian z ekipą Czuwaj Przemyśl - 39:27.

Niestety bolesna okazała się przegrana z drużyną SKS Kusy Kraków 26:27. Białostoczanie stoczyli bardzo wyrównany bój, goniąc cały czas wynik i wychodząc na prowadzenie dwoma bramkami w 49. minucie meczu. Ostatnie słowo należało jednak do SKS, który okazał się lepszy o jednego gola.

W ostatnim spotkaniu MOKS zagrał znakomicie pierwszą część gry, remisując do przerwy z faworytem - MKS Padwą Zamość 13:13. W drugiej połowie meczu Słoneczni niestety nie istnieli. Podopieczni Sebastiana Dytmana rzucili zaledwie trzy gole, tracąc ich aż 20 i ulegli 33:16, kończąc całe zawody na 3. miejscu.