817 osób online

Podlaska Oktawa Kultur 2012

dodane dnia: 2012-06-05 przez: cmg02
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Podlaska Oktawa Kultur 2012
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2012-07-24 - 2012-07-29
Podlaska Oktawa Kultur to Festiwal prezentujący kulturę i dorobek artystyczny zespołów z Polski i krajów związanych z zamieszkałymi w województwie podlaskim Białorusinami, Litwinami, Romami, Rosjanami, Tatarami, Ukraińcami i Żydami.

Ambicją organizatorów jest to, aby w trakcie Festiwalu zaprezentować artystyczną perfekcję i dokonania twórcze zespołów uprawiających różne gatunki muzyki i sztuki począwszy od rekonstrukcji muzyki tradycyjnej poprzez folk, jazz po muzykę klasyczną, programy charakterystyczne dla zespołów pieśni i tańca artystycznie opracowane i stylizowane oraz widowiska muzyczne.

Program:

24 lipca, wtorek

Białystok
godz. 17.00, Katedra - Plac przy Ratuszu
Parada Zespołów

godz. 17.30, Plac przy Ratuszu
Koncert Inauguracyjny
Kyczera (Polska), Bałamuty (Białoruś), Izmir Cagdas Halk Danslari Genclk Ve Spor Kulubu (Turcja), Orkiestra Damira Sejdića (Serbia), Chór Im. Veryovki (Ukraina)

25 lipca, środa

Białystok
godz. 18.00, Plac przy Ratuszu
Perla Verde (Ekwador), Szczodryca (Białoruś), Detstvo (Bułgaria), Zespół im. L. Łojasa (Polska), Divo (Rosja)

Dobrzyniewo Duże
godz. 19.00, Hala Sportowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Kabardinka (Kabardo-Bałkaria)

Goniądz
godz.. 19.00, Scena Plenerowa Nad Biebrzą
Dragan Marković Zabrežje (Serbia), Shrustii Multicultural Centre (Indie)

Krypno Kolonia
godz. 19.00, Pacowa Chata - Przysiółek Szlachecki
Orkiestra Damira Sejdića (Serbia)

Łomża
godz. 18.30, Parafia pw. Krzyża Świętego
Mdzlevari (Gruzja)

Suwałki
godz. 18.00, Kawiarenka Nad Zalewem Arkadia
Orkiestra Jazzowa TGU-62 (Rosja)

Tykocin
godz. 18.00, Wielka Synagoga
Riwnenczanka (Ukraina), Dnipro (Ukraina), Andrey Shaposhnik (Rosja)

Zambrów
godz. 18.00, Miejski Ośrodek Kultury
Adar-Kramim (Izrael)

26 lipca, czwartek

Białystok
godz. 17.00, Plac przy Ratuszu
Klumpe I Vyčiai (Polska), Riabina (Polska), Skaz (Rosja), Alter-Etno (Polska), Zam's (Francja)

27 lipca, piątek

Białystok
godz. 18.00, Plac przy Ratuszu
Shrustii Multicultural Centre (Indie), Rada Dance Art (Polska), Andrey Shaposhnik (Rosja), Dragan Markovic Zabrežje (Serbia), Dnipro (Ukraina)

Bielsk Podlaski
godz. 18.00, Amfiteatr Miejski
Kyczera (Polska), Detstvo (Bułgaria)

Kruszyniany
godz. 16.00, Tatarska Jurta
Izmir Cagdas Halk Danslari Genclk Ve Spor Kulubu (Turcja), Perla Verde (Ekwador), Divo (Rosja)

Tykocin
godz. 18.00, Wielka Synagoga
Mdzlevari (Gruzja)

Wasilków
godz. 19.00, Skwer przy ul. Polnej
Zespół Im. L. Łojasa (Polska), Bałamuty (Białoruś), Zam's (Francja)

Zambrów
godz. 18.00, Miejski Ośrodek Kultury
Chór Im. Veryovki (Ukraina)

28 lipca, sobota

Białystok
godz. 17.30, Plac przy Ratuszu
Orkiestra Jazzowa Tgu-62 (Rosja), Agencja Artystyczna Ast-Art (Polska)

Augustów
godz. 16.00, Błonie Nad Nettą
Adar-Kramim (Izrael), Dnipro (Ukraina), Andrey Shaposhnik (Rosja)

Czarna Białostocka
godz. 18.00, Plac Miejski
Chór Im. Veryovki (Ukraina), Zam's (Francja)

Gródek
godz. 19.00, Gródek - Boryk
Mdzlevari (Gruzja)

Kruszyniany
godz. 16.00, Tatarska Jurta
Zespół im. L. Łojasa (Polska), Kabardinka (Kabardo-Bałkaria)

Łapy
godz. 18.00, Plac Solidarności
Detstvo (Bułgaria), Orkiestra Damira Sejdića (Serbia)

Michałowo
godz. 17.00, Amfiteatr Miejski
Shrustii Multicultural Centre (Indie), Rada Dance Art (Polska), Dragan Marković Zabrežje (Serbia)

Narewka
godz. 16.00, Amfiteatr W Starym Dworze
Szczodryca (Białoruś), Perla Verde (Ekwador), Divo (Rosja)

Siemiatycze
godz. 17.00. Scena Nad Zalewem
Kyczera (Polska), Izmir Cagdas Halk Danslari Genclk Ve Spor Kulubu(Turcja)

Supraśl
godz. 19.00, Rynek Kościuszki
Riwnenczanka (Ukraina), Skaz (Rosja)

Zabłudów
godz. 16.00, Scena W Parku Zamkowym
Bałamuty (Białoruś)

29 lipca, niedziela

Białystok
godz. 17.00, Plac Przy Ratuszu
Riwnenczanka (Ukraina), Mdzlevari (Gruzja), Kurpie Zielone (Polska), Adar­-Kramim (Izrael), Kabardinka (Kabardo-Bałkaria)

Hajnówka
godz. 19.00, Amfiteatr Miejski
Orkiestra Jazzowa TGU-62 (Rosja)

Lipsk
godz. 18.00, Plac Przy MGOK
Riabina (Polska), Skaz (Rosja)

Mońki
godz. 17.00, Amfiteatr Miejski
Szczodryca (Białoruś)

Suwałki
godz. 12.00, Muszla Koncertowa w Parku Konstytucji 3 Maja
Dragan Marković Zabrežje (Serbia), Orkiestra Damira Sejdića (Serbia)

Dodatkowe informacje: www.oktawa.woak.bialystok.pl

Organizator
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

Patronat Medialny
Portal Miejski BiałystokOnline
Miejsce imprezy
ul. Kilińskiego 8
15-950 Białystok

Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2018 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.