Polska jedzie na EURO. Ważny gol Jagiellończyka

2024.03.26 17:55
W ostatnich dniach kilku piłkarzy Jagiellonii Białystok miało okazję przyodziać narodowe barwy. Najlepszy występ zanotował młodziutki, bo niespełna 16-letni Oskar Pietuszewski, który zagrał w reprezentacji Polski U-17.

Reprezentacja Polski do lat 17 pojedzie na młodzieżowe EURO. Biało-Czerwoni wygrali bowiem wtorkowy (26.03) mecz z Czechami, dzięki czemu w eliminacyjnej grupie ósmej zajęli pierwsze miejsce. Bohaterem drużyny prowadzonej przez Rafała Lasockiego był Oskar Pietuszewski. Jagiellończyk po świetnej indywidualnej akcji strzelił gola na 2:0, a ponadto w trakcie całego starcia wywalczył dwa rzuty karne. Polacy zwyciężyli mecz 2:1, a pierwsze trafienie na konto naszego narodowego zespołu do lat 17 zdobył Jakub Adkonis.

Pietuszewski wystąpił też w dwóch poprzednich spotkaniach z Bośnią i Hercegowiną (4:1) oraz Białorusią (0:1), ale w tamtych pojedynkach Jagiellończykowi nie udało się wpisać na listę strzelców.

We wtorek swój eliminacyjny mecz rozegrała również reprezentacja Polski do lat 21, w barwach której pełne 90 minut zanotował przesunięty z głównej drużyny narodowej Dominik Marczuk. Zawodnik Dumy Podlasia nie pomógł jednak ekipie prowadzonej przez Adama Majewskiego w odniesieniu korzystnego wyniku. Polacy przegrali w Chorzowie z Bułgarią 0:1, a jedynego gola strzelił w 58. minucie Marin Petkow.

Warto ponadto dodać, że kolejny raz z orzełkiem na piersi zaprezentował się też niedawno Miłosz Piekutowski. Młody bramkarz Jagiellonii zagrał w towarzyskim spotkaniu z Cyprem, które Polacy po trafieniu Daniela Mikołajewskiego wygrali 1:0. Golkiper Dumy Podlasia przebywał na placu zmagań do 82. minuty.

Polska U-17 - Czechy U-17 2:1 (2:0)
Bramki: Jakub Adkonis 12k, Oskar Pietuszewski 23 - Jiri Micek 74
Polska U-17: Mateusz Pruchniewski - Bartosz Kriegler, Kacper Potulski, Dawid Szwiec - Mateusz Szczepaniak (80' Michał Wróblewski), Igor Brzyski (81' Dominik Sarapata), Cyprian Popielec (90' Jan Leszczyński), Jakub Adkonis, Adrian Przyborek - Oskar Pietuszewski, Michael Izunwanne

Bramka: Marin Petkow 58
Polska U-21: Kacper Tobiasz - Łukasz Bejger, Ariel Mosór, Maksymilian Pingot - Dominik Marczuk, Jakub Kałuziński (63' Mateusz Łęgowski), Kacper Urbański (78' Tomasz Pieńko), Kajetan Szmyt, Filip Marchwiński (63' Michał Rakoczy), Jakub Kamiński (78' Arkadiusz Pyrka) - Filip Szymczak (72' Szymon Włodarczyk)

Bramka: Daniel Mikołajewski 30
Polska U-18: Miłosz Piekutowski (82' Axel Holewiński) - Nico Adamczyk, Dominik Szala, Karol Kalata, Igor Orlikowski - Aleksander Tobolik, Filip Rejczyk, Maksymilian Sznaucner - Marcel Reguła, Daniel Mikołajewski, Cyprian Pchełka. W II połowie grali także: Jan Dorożko, Patryk Olejnik oraz Patryk Paryzek