442 osób online

Prezydent przyznał stypendia sportowe. Łącznie ponad milion złotych

2019.06.19 15:26
Zawodnicy białostockich klubów sportowych otrzymali stypendia. Prezydent Białegostoku przyznał ich ponad 260. W środę wręczył sportowcom listy gratulacyjne. Wsparcie finansowe wyniosło ponad 1 mln zł.
Prezydent przyznał stypendia sportowe. Łącznie ponad milion złotych
Fot: UM Białystok/Dawid Gromadzki

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski przyznał 260 comiesięcznych stypendiów sportowych i 6 comiesięcznych stypendiów mistrzów za wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie uzyskane w 2018 roku przez zawodników białostockich klubów. Łączna wartość przyznanych stypendiów wynosi 1 062 600 zł.

– Gratuluję wszystkim sportowcom dotychczasowych wyników – mówił prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Mam nadzieję, że te stypendia pomogą wam w rozwijaniu sportowej kariery i uzyskaniu kolejnych wysokich wyników sportowych.

Tegoroczną nowością są stypendia mistrzów dla najlepszych sportowców (od 2000 zł do 5000 zł miesięcznie). To wyróżnienie dotyczy zawodników uzyskujących wybitne sukcesy, medale na igrzyskach, mistrzostwach świata i Europy. Na 2019 rok otrzymali je: Natalia Maliszewska (short track), Wojciech Nowicki (rzut młotem), Rafał Czuper (tenis stołowy), Martyna Dąbrowska (sztafeta 4x400 m), Sylwia Szczerbińska (kajakarstwo) i Aleksandra Anna Szutko (strzelectwo sportowe).

Wysokość stypendium jest uzależniona od osiągnięcia sportowego uzyskanego w 2018 roku. W przypadku stypendium sportowego jest to od 150 do 1500 zł miesięcznie. Stypendia w dyscyplinach zespołowych na I półrocze 2019 r. otrzymali zawodnicy m.in. futsalu, badmintona, tenisa stołowego czy futbolu amerykańskiego. Stypendia indywidualne na cały 2019 r. – m.in. sportowcy z KS "PODLASIE" Białystok, ŁKS "JUVENIA" Białystok, UKS "DOJLIDY" Białystok, Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych "START", Białostockiego Klubu Karate czy Kaisho Karate Klubu.

Pełna lista stypendystów

Stypendia Sportowe w dyscyplinach zespołowych na I półrocze 2019 r. otrzymali
zawodnicy:


1. Karol Struski - zawodnik juniorów Jagiellonii Białystok Sportowej Spółki Akcyjnej - piłka nożna - stypendium sportowe 200 zł.

2. Międzyszkolny Osiedlowy Klub Sportowy "SŁONECZNY STOK" w Białymstoku - futsal
mężczyzn:
1) Adrian Citko - 500 zł
2) Mateusz Lisowski - 500 zł
3) Norbert Jendruczek - 500 zł
4) Marcin Firańczyk - 300 zł
5) Michał Osypiuk - 200 zł
6) Krzysztof Kożuszkiewicz - 200 zł
7) Damian Grabowski - 200 zł
8) Mateusz Łukasiewicz - 200 zł
9) Dawid Święciński - 200 zł
10)Jakub Szatyłowicz - 200 zł
11) Krzysztof Mojsik - 200 zł
12) Adrian Packiewicz - 200 zł
13) Mateusz Nakielski - 200 zł
14) Daniel Gajdziński - 200 zł.

3. Dzielnicowe Towarzystwo Sportowe "HELIOS" – futsal kobiet – 250 zł:
1) Daria Dąbrowska
2) Katarzyna Bryk
3) Natalia Tarasiuk
4) Stefania Sylwester
5) Ewelina Zaczeniuk
6) Anita Kulesza
7) Paulina Czyżewska
8) Anna Wierzbicka
9) Dominika Szermuszyn
10)Monika Czudzinowicz
11) Karolina Choińska
12) Karolina Wojdałowicz.

4. Klub Sportowy "WŁÓKNIARZ" – futsal kobiet:
1) Urszula Onoszko - 300 zł
2) Olga Fiedorczuk - 300 zł
3) Monika Boguszewska - 250 zł
4) Magdalena Kosowska - 250 zł
5) Julia Lasota - 250 zł
6) Zuzanna Piekarska - 250 zł
7) Helena Trofimiuk - 250 zł
8) Julia Angelika Borowska - 250 zł
9) Katarzyna Januszkiewicz - 250 zł
10) Martyna Duchnowska - 250 zł
11) Gabriela Kędzia - 250 zł
12) Aleksandra Maria Sokołowska - 250 zł
13) Marta Jakimiuk - 250 zł.

5. Podlaski Okręgowy Związek Badmintona - Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży -
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku - badminton - 400 zł:
1) Dominik Ziętek
2) Szymon Maciąg
3) Adrian Krawczyk
4) Nestor Gabrysiak
5) Laura Bujak
6) Anna Maria Duda
7) Wiktoria Adamek
8) Wiktoria Dąbczyńska
9) Konrad Płoch
10)Robert Cybulski
11) Aleksandra Goszczyńska.

6. Uczniowski Klub Sportowy Akademia Tenisa Stołowego Białystok – tenis stołowy kobiet:
– 200 zł:
1) Monika Tereszkiewicz
2) Gabriela Dyszkiewicz
3) Agata Uchnast.

7. Uczniowski Klub Sportowy "HUBAL" Białystok – badminton:
1) Aleksandra Radziszewska - 500 zł
2) Edyta Rogalska - 500 zł
3) Maciej Dąbrowski - 500 zł
4) Karolina Janowska - 500 zł
5) Krzysztof Jakowczuk - 500 zł
6) Konrad Baranowski - 350 zł.

8. Uczniowski Klub Sportowy "DOJLIDY" Białystok – tenis stołowy mężczyzn:
1) Mateusz Repke - 400 zł
2) Paweł Piszczatowski - 400 zł
3) Marcin Olszewski - 400 zł
4) Piotr Michalski - 400 zł
5) Zeng Yi Wang - 400 zł
6) Li Yongyin - 400 zł
7) Julia Jackowska - 280 zł
8) Kamila Gryko - 280 zł
9) Julia Filipowicz - 280 zł.

9. Drużyna Futbolu Amerykańskiego "LOWLANDERS" Białystok - futbol amerykański
– 500 zł:
1) Mateusz Samczuk
2) Tomasz Żukowski
3) Tomasz Zubrycki
4) Konrad Dzienis
5) Paweł Kondzior
6) Michał Maksimowicz
7) Łukasz Lewandowski
8) Krzysztof Czaplejewicz
9) Sebastian Kojkoł
10)Beniamin Michałowski
11) Adam Zarzecki
12) Damian Wesołowski
13) Grzegorz Mantur
14) Noel Graaf
15) Wojciech Pacewicz
16) Kacper Kajewski
17) Eryk Mąkowski
18)Jakub Masłowski.

Stypendia indywidualne na 2019 rok otrzymali zawodnicy:

1. Kamila Popławska – tenis - 300 zł.

2. Aleksandra Sokołowska – judo - 200 zł.

3. Gabriela Andrukonis – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego "CZWÓRKA" -
lekkoatletyka - rzut oszczepem - 200 zł.

4. Zawodnicy Białostockiego Klubu Karate - karate olimpijskie:
1) Michał Chojnowski - 450 zł
2) Urszula Tokajuk - 450 zł
3) Kacper Pilat - 200 zł
4) Magdalena Poźniak - 200 zł
5) Krystian Leusz - 200 zł
6) Dominika Szymczyk - 200 zł
7) Hubert Harasimczuk - 200 zł
8) Jakub Kiszko - 200 zł
9) Gabriela Maria Harasimczuk - 150 zł
10) Zuzanna Pietrakowska - 150 zł.

5. Jakub Michał Modzelewski – zawodnik Klubu Sportowego "CRISTAL" – boks – 200
zł.

6. Zawodnicy Łyżwiarskiego Klubu Sportowego "JUVENIA" Białystok – short track:
1) Patrycja Maliszewska - 450 zł
2) Nikola Mazur - 450 zł
3) Karolina Miłkowska - 450 zł
4) Bartosz Konopko - 450 zł
5) Rafał Anikiej - 450 zł
6) Szymon Wilczyk - 450 zł
7) Karol Nieścier - 450 zł
8) Patrycja Markiewicz - 400 zł
9) Gabriela Topolska - 400 zł
10) Magdalena Witulska - 400 zł
11) Wiktoria Żak - 400 zł
12) Łukasz Kuczyński - 400 zł
13) Paweł Adamski - 400 zł
14) Mateusz Mikołajuk - 400 zł
15) Ignacy Kłujszo - 400 zł
16) Wiktoria Malwina Radziejowska - 200 zł
17)Joanna Kondrak - 200 zł
18)Jakub Maliszewski - 200 zł
19)Robert Dąbrowski - 200 zł
20) Tomasz Borys - 200 zł
21)Jakub Zakrzewski - 200 zł
22)Jakub Wasilewski - 200 zł.

7. Zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "STOCZEK 45" Białystok –
szachy:
1) Zuzanna Arciszewska - 200 zł
2) Jakub Kosakowski - 200 zł
3) Grzegorz Nasuta - 150 zł.

8. Zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego "VICTORIA" - strzelectwo - 300 zł:
1) Edyta Kazberuk
2) Kamil Tołwiński
3) Mikołaj Fiedoruk
4) Ewa Wieczorek.

9. Zawodnicy Spółdzielczego Klubu Sportowego "CRESOVIA" Białystok – kajakarstwo:
1) Angelika Justyna Dorozińska - 450 zł
2) Kaja Lach - 200 zł
3) Ewa Kowalska - 200 zł.

10. Adam Sadowski – zawodnik Polskiego Stowarzyszenia Shindokai Karate - muaythai (boks
tajski) - 450 zł.

11. Zawodnicy Uczniowskiego Atletycznego Klubu Sportowego "PODLASIE" – zapasy, sumo:
1) Mateusz Trofimczuk - 400 zł
2) Monika Borowska - 400 zł
3) Karol Stasiewicz - 400 zł
4) Wojciech Lenczewski - 400 zł
5) Mairbek Salimov - 200 zł
6) Arslanbek Salimov - 200 zł.

12. Paweł Zimnoch – zawodnik Klubu Sportowego Sumo Koluch Białystok - koluchstyl
- 450 zł/miesiąc.

13. Paweł Kowalewski – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego "JUVENIA" Białystok –
pływanie - 200 zł.

14. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "TRZYNASTKA" Białystok – szermierka
– 200 zł:
1) Gabriela Mieczkowska
2) Martyna Tobiaszewska
3) Blanka Seredyńska
4) Urszula Kurzyna.

15. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "DOJLIDY" Białystok – sukcesy
indywidualne w kajakarstwie i tenisie stołowym:
1) Piotr Siemionowski - 450 zł
2) Paweł Florczak - 450 zł
3) Łukasz Bonarski - 450 zł
4) Klaudia Szewczyk - 450 zł
5) Rafał Rosolski - 450 zł
6) Michalina Górska - 200 zł
7) Weronika Mielnicka - 200 zł
8) Sandra Kozioł - 200 zł
9) Przemysław Walaszek - 200 zł
10) Wiktoria Dąbrowska - 200 zł
11) Karolina Karolczuk - 200 zł.

16. Zawodnicy KAISHO Karate Klub - karate olimpijskie, WKF:
1) Paweł Puczyłowski - 450 zł
2) Karolina Klepacka - 450 zł
3) Łukasz Kamianowski- 200 zł
4) Jakub Chłus - 200 zł
5) Kamil Hryniewski - 200 zł
6) Kornelia Danowska - 200 zł
7) Jakub Twarowski - 200 zł
8) Damian Grzegorczuk - 200 zł
9) Paweł Zajkowski - 200 zł
10) Łukasz Szkiłądź - 200 zł
11) Łukasz Tuz - 200 zł
12) Dawid Dziekoński - 200 zł.

17. Dominik Jaworowski - skateboarding - deskorolka – 450 zł.

18. Zawodnicy Białostockiego Klubu Sportowego "HETMAN" – boks:
1) Mateusz Figiel - 450 zł
2) Patrycja Borys - 400 zł
3) Julia Buławska - 200 zł
4) Karolina Sokół - 200 zł
5) Roksana Wierzbicka - 200 zł.

19. Rafał Terlecki – zawodnik Klubu Sportowego "GWARDIA" Białystok – judo – 450 zł.

20. Anastasiia Kosenchuk – zawodniczka Podlaskiego Okręgowego Związku Badmintona - Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży - Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku - badminton - 200 zł.

21. Zawodnicy Młodzieżowego Klubu Sportowego "BARRACUDA" – pływanie
– 150 zł:
1) Julia Żekało
2) Hubert Szermuszyn.

22. Kacper Łukaszewicz – zawodnik Aeroklubu Białostockiego - sporty lotnicze,
modelarstwo - 150 zł.

23. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "HUBAL" Białystok – badminton:
1) Michał Krzysztof Rogalski - 450 zł
2) Paweł Stanisław Śmiłowski - 450 zł
3) Dawid Perkowski - 280 zł
4) Aleksander Jabłoński - 200 zł.

24. Paweł Arciszewski – kolarstwo – 400 zł

25. Szymon Pomian – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego "WYGODA" – kolarstwo
– 200 zł.

26. Zawodnicy Klubu Sportowego "RAGNAROK" Białystok - kickboxing - 450 zł:
1) Krystian Topczewski
2) Michał Gwaj.

27. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego 19 "BOJARY" – lekkoatletyka
– 200 zł:
1) Maksymilian Klepacki
2) Artur Łęczycki
3) Krystian Siniło.

28. Zawodnicy Białostockiego Klubu Taekwondo "HUZAR" - taekwondo olimpijskie:
1) Mariusz Jerzy Mosiej - 450 zł
2) Przemysław Parzych - 450 zł
3) Julia Maria Łodzińska - 450 zł
4) Mateusz Sokół - 200 zł
5) Jakub Grzybowski - 200 zł.

29. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "KALIBER" Białystok - strzelectwo
sportowe:
1) Kamila Rybińska - 450 zł
2) Magdalena Akimowicz - 200 zł
3) Piotr Pacuk - 200 zł
4) Paweł Porwisiak - 200 zł
5) Maciej Kuć - 200 zł
6) Ewa Majdaniuk - 200 zł
7) Kinga Szewc - 200 zł
8) Rafał Gerard Chojnowski - 200 zł
9) Kacper Jurasz - 200 zł
10) Mateusz Pierko - 200 zł.

30. Bartosz Zaczeniuk - zawodnik MMA VALE TUDO – 500 zł.

31. Zawodnicy Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych "START"
-lekkoatletyka, pływanie, tenis stołowy, strzelectwo:
1) Rafał Kalinowski - 350 zł
2) Łukasz Drabiuk - 300 zł
3) Stanisław Laskowski - 300 zł
4) Dawid Dobkowski - 300 zł
5) Kamil Gołębski - 300 zł
6) Artur Rubaszewski - 300 zł
7) Krzysztof Dembowski - 300 zł
8) Henryk Fiedorczuk - 300 zł
9) Anna Raszczuk - 300 zł
10) Anna Szotko - 300 zł
11) Małgorzata Szekalska - 300 zł
12) Wojciech Sak - 300 zł
13)Joanna Mendak - 300 zł
14)Jakub Kozłowski - 300 zł
15) Krzysztof Wojtach - 300 zł
16) Patryk Woronowicz - 300 zł
17)Janusz Kondracki - 300 zł
18) Dominika Małaszkiewicz - 300 zł
19) Agnieszka Pytel - 300 zł
20) Anna Stasiukiewicz - 250 zł
21) Kamil Małyszko - 250 zł
22)Radosław Adasiewicz - 250 zł
23) Michał Storonowicz - 250 zł
24) Weronika Płoszkiewicz - 200 zł
25) Mikołaj Fiedoruk - 200 zł
26)Juliusz Trochimczuk - 200 zł
27)Jakub Ferenc - 200 zł
28)Robert Snarski - 200 zł
29)Barbara Tomczuk - 200 zł
30)Justyna Grzegorczyk - 200 zł.

32. Zawodnicy Klubu Sportowego "PODLASIE" Białystok – lekkoatletyka:
1) Damian Czykier - 1500 zł
2) Klaudia Kardasz - 1400 zł
3) Katarzyna Jankowska - 1000 zł
4) Magdalena Żebrowska - 450 zł
5) Paulina Mikiewicz-Łapińska - 450 zł
6) Marlena Gola - 400 zł
7) Weronika Bartnowska - 400 zł
8) Andrzej Jankowski - 400 zł
9) Sylwia Ciołko - 400 zł
10)Barbara Skrzypko - 400 zł
11)Rafał Łupiński - 400 zł
12)Bartosz Chojnowski - 200 zł
13) Diana Karpiuk - 200 zł
14) Magda Sieńko - 200 zł
15) Angelika Antoniak - 200 zł
16) Oskar Trejgo - 200 zł
17)Jakub Jaksina - 200 zł
18) Przemysław Wnorowski - 200 zł
19) Aleksandra Gabriela Kiryluk - 200 zł
20) Wojciech Tomczyk - 200 zł
21) Patryk Mnich - 200 zł
22) Anna Gosk - 150 zł.

33) Marek Czajkowski – strongman – 450 zł.

Stypendia Sportowe Mistrzów przyznawane na cały 2019 rok otrzymali:

1. Natalia Maliszewska – zawodniczka Łyżwiarskiego Klubu Sportowego "JUVENIA"
Białystok – short track – tegoroczna Mistrzyni Europy na 500 metrów, zwyciężczyni
klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2018/2019 – stypendium w wysokości
5000 zł.

2. Wojciech Nowicki – zawodnik Klubu Sportowego "PODLASIE" Białystok – ubiegłoroczny
Mistrz Europy w rzucie młotem, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z 2016 roku –
stypendium w wysokości 5000 zł.

3. Rafał Czuper – zawodnik Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób
Niepełnosprawnych "START" Białystok – ubiegłoroczny Wicemistrz Świata w tenisie
stołowym – stypendium w wysokości 3500 zł.

4. Martyna Dąbrowska – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego 19 "BOJARY" –
ubiegłoroczna Mistrzyni Europy w sztafecie 4x400m – stypendium w wysokości
3000 zł.

5. Sylwia Szczerbińska – zawodniczka Spółdzielczego Klubu Sportowego "CRESOVIA" Białystok
– kajakarstwo, ubiegłoroczna Wicemistrzyni Świata w konkurencji C2 200 metrów,
medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy i Świata – stypendium w wysokości 2000
zł.

6. Aleksandra Anna Szutko – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego "KALIBER" –
w zeszłym roku zdobyła brązowy medal w konkurencji karabin 50 m na Mistrzostwach
Świata Juniorów w Strzelectwie – stypendium w wysokości 2000 zł.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2019 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.