Przegrały w lidze, przegrały też w Pucharze Polski. Białostoczanki złapały zadyszkę

2023.11.05 10:14
Ostatnie dni nie były udane dla żeńskiej drużyny BAS-u Białystok. Siatkarki z północno-wschodniej części Polski dwukrotnie zmierzyły się z Energetykiem Poznań i oba te starcia przegrały.
Fot: Maria Bilewicz/BAS Białystok

Zawodniczki BAS-u Białystok na przestrzeni trzech dni miały rozegrać trzy bardzo ważne spotkania. Jak na razie siatkarski maraton nie przebiega jednak po myśli Podlasianek, a wszystko dlatego, że zespół z naszego miasta nie poradził sobie w wyjazdowym dwumeczu z Energetykiem Poznań. BAS najpierw poległ ze wspomnianą drużyną 1:3 w Pucharze Polski, a dzień później białostoczanki w takim samym rozmiarze przegrały także w lidze.

To drugie starcie rozpoczęło się dla przyjezdnych fatalnie, bo podopieczne Sebastiana Grzegorka szybko przegrywały w inauguracyjnym secie 0:4, a w momencie, kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 9:16, można było być niemal pewnym, że pierwsza partia padnie łupem poznanianek. Tak też się stało. Energetyk zwyciężył seta 25:15, po czym do głosu doszedł BAS. W kolejnej odsłonie meczu białostoczanki poprawiły zagrywkę, lepiej też broniły, co poskutkowało triumfem 25:20 i remisem w całym spotkaniu.

Niestety drużyna ze stolicy Podlasia nie poszła za ciosem. W dalszej części rywalizacji w poczynaniach Podlasianek znów można było zauważyć więcej chaosu, w efekcie czego gospodynie zwyciężyły następne sety do 22 i 18, triumfując tym samym w całym meczu 3:1.

Siatkarki BAS-u szybko będą miały okazję zrehabilitować się za bolesne wpadki w Poznaniu, gdyż już w niedzielę (5.11) zespół trenowany przez Sebastiana Grzegorka stoczy kolejny ligowy pojedynek. W zaległym spotkaniu 4. kolejki białostoczanki zmierzą się na wyjeździe z Wieżycą 2011 Stężyca. Początek starcia zaplanowano na godz. 17.00.