Puchar Europy. Zawodnicy sumo ze stolicy Podlasia zgarnęli 3 medale

2021.09.29 10:11
W drugiej połowie września, w Krotoszynie, odbył się Puchar Europy Seniorów w sumo. W zawodach wystartowało 8 reprezentacji. W polskiej drużynie pokazało się 7 przedstawicieli klubu UAKS Podlasie Białystok. Zdobyli oni 3 medale.
Fot: UAKS Podlasie Białystok

Rozgrywany w Krotoszynie Puchar Europy w sumo był turniejem kwalifikacyjnym do reprezentacji narodowych na Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich (The World Games - Birmingham 2022). Na imprezie tej wystąpiły drużyny Ukrainy, Gruzji, Rosji, Norwegii, Niemiec, Węgier, jak też Azerbejdżanu. Oczywiście nie mogło również zabraknąć Biało-Czerwonych.

3 medale na konto reprezentacji Polski zdobyli zawodnicy sumo z zespołu UAKS Podlasie Białystok. W wadze 92 kg złoty medal wywalczył Rafał Choroszucha, a po krążki koloru brązowego sięgnęli Mateusz Kasjaniuk (77 kg) i Marcin Choroszucha (92 kg). Ponadto tuż za podium (4. miejsce) znaleźli się Marcin Kasjaniuk (70 kg) oraz Agata Choroszucha (73 kg), a w pierwszej "10" uplasowała się jeszcze Karolina Domaszuk (65 kg).

Warto odnotować, że w 2021 r. zawodnicy białostockiego klubu zanotowali więcej świetnych występów. Na Mistrzostwach Europy Seniorów i Młodzieżowców (Kazań, Rosja) po dwa złote medale w drużynie sięgnęła 7. w Krotoszynie Karolina Domaszuk, która zgarnęła też dwa brązowe krążki w zmaganiach indywidualnych (65 kg), a srebro i brąz w wadze 73 kg wywalczyła Joanna Baranowska.

Dodatkowo Domaszuk zdobyła złoto w drużynie na Mistrzostwach Europy Juniorek (Siedlce), a po Mistrzostwach Europy Młodziczek dwa brązowe medale (indywidualnie i drużynowo) wpadły na konto Wiktorii Górzewskiej (65 kg).