Puchar Świata w short-tracku. Natalia Maliszewska nie miała sobie równych

2021.10.24 14:53
W Pekinie odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w short-tracku. Na imprezie tej świetnie wypadła Natalia Maliszewska. Zawodniczka Juvenii Białystok wygrała zmagania na 500 m
Fot: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Natalia Maliszewska zaliczyła 3. w karierze triumf w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata. Białostoczanka w finałowej rywalizacji na swym koronnym dystansie 500 m zaliczyła upadek, ale później przewróciły się również rywalki, przez co decydujący pojedynek został przerwany. Podczas powtórki Maliszewska była już bezkonkurencyjna. 26-latka wykręciła czas 43.226 s, który pozwolił jej wygrać rozgrywane w Pekinie zmagania.

Na kolejnych miejscach uplasowały się: Arianna Fontana (Włochy, 43.314 s), Minjeong Choi (Korea Południowa, 43.410 s), Xandra Velzeboer (Holandia, 43.412 s) oraz Martina Valcepina (Włochy, 43.804 s).

Podczas Pucharu Świata zaprezentowała się też siostra Natalii. Patrycja Maliszewska w batalii na 500 m dotarła do ćwierćfinału.

Warto również zaznaczyć, że Natalia w trakcie pierwszego dnia zawodów pobiła rekord Polski. Nasza najlepsza sportsmenka specjalizująca się w short-tracku osiągnęła czas 42,377 s (500 m).