Remis na zakończenie nieudanego sezonu

2017.06.03 19:48
Olimpia Zambrów zakończyła piłkarskie rozgrywki w sezonie 2016/2017. Biało-Niebiescy w ostatnim spotkaniu sezonu zremisowali na wyjeździe z Wartą Poznań.
Fot: olimpiazambrow.net

Olimpia Zambrów, przegrywając przed tygodniem z imienniczką z Elbląga, utraciła szansę na utrzymanie się w II lidze. Dziś (3.06) w Poznaniu podopieczni Tomasza Kulawika grali więc jedynie o honor i zachowanie twarzy.

Starcie z miejscową Wartą nie rozpoczęło się jednak dobrze dla podlaskiego klubu. Gospodarze już po 30 minutach gry prowadzili bowiem 2:0 po bramkach Michała Cywińskiego i Adriana Szynki. Olimpia nie poddała się i jeszcze przed przerwą strzeliła kontaktową bramkę. Jej autorem był Karol Zieliński.

Po przerwie Biało-Niebiescy w dalszym ciągu robili co w ich mocy, aby sezonu nie zakończyć porażką. Cel ten udało się osiągnąć, gdyż w 55. minucie wyrównującego gola zdobył Bartosz Osoliński, co - jak później się okazało - było ostatnim trafieniem w tym meczu.

1 punkt zdobyty w Poznaniu nie zmienił sytuacji zambrowskiego zespołu. Olimpia zajęła w II-ligowej tabeli przedostatnie miejsce i w przyszłym sezonie zagra klasę niżej. Losy podopiecznych Tomasza Kulawika podzieliły też Polonia Bytom, Kotwica Kołobrzeg i Polonia Warszawa. Ekipa ze stolicy ma jeszcze szansę się utrzymać, jeżeli podtrzymana zostanie decyzja o nieprzyznaniu licencji dla Gryfa Wejherowo.

Końcowa tabela rozgrywek dostępna jest tutaj: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ.

Warta Poznań - Olimpia Zambrów 2:2 (2:1)
Bramki: Michał Cywiński 21, Adrian Szynka 28 - Karol Zieliński 33, Bartosz Osoliński 55

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak - Miłosz Brylewski, Bartosz Kieliba, Wojciech Onsorge (64' Artur Marciniak), Nikodem Fiedosewicz - Gracjan Goździk, Łukasz Białożyt, Bartosz Kalupa (70' Damian Sierant), Adrian Szynka, Michał Ciarkowski (56' Adrian Chopcia) - Michał Cywiński (46' Dominik Chromiński)

Olimpia Zambrów: Piotr Czapliński - Rafał Włodarczyk (60' Kacper Falon), Michał Kuczałek, Błażej Cyfert, Hubert Kotus - Jakub Bach (46' Sebastian Szerszeń), Bartosz Osoliński, Daniel Michałowski, Patryk Brzeski, Karol Zieliński (78' Karol Buzun) - Fabian Piasecki