Rozczarowanie na koniec rundy. W Suwałkach tylko remis

2020.12.12 17:54
W swoim ostatnim meczu rundy jesiennej na szczeblu II ligi Wigry Suwałki zremisowały na stadionie przy ul. Zarzecze z Olimpią Grudziądz. Wynik 1:1 cieszyć nie może, gdyż rywal Podlasian to zespół okupujący miejsce w strefie spadkowej.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

W sobotnie (12.12) popołudnie suwalskie Wigry rozegrały ostatni ligowy mecz w tym roku. Podopieczni Dawida Szulczka na zimową przerwę chcieli udać się w jak najlepszych nastrojach, dlatego od pierwszych minut starcia z Olimpią to właśnie gospodarze byli stroną dominującą. Długimi fragmentami Biało-Niebiescy wręcz tłamsili znajdującego się na końcu stawki przeciwnika, ale cóż z tego, skoro zawodziła skuteczność, w efekcie czego do przerwy gole nie padły.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie, ale niestety zmianie na gorsze. W drugiej części pojedynku suwalczanie nie prezentowali się już tak okazale, co niżej notowani goście próbowali wykorzystać. Zawodnicy z Grudziądza zaczęli coraz śmielej zapędzać się pod bramkę strzeżoną przez Hieronima Zocha i jeden z takich wypadów zakończył się golem. W 79. minucie Martin Dobrotka dopuścił się przewinienia we własnym polu karnym, a po chwili jedenastkę skutecznie wykonał Jose Embalo.

Rozzłoszczone Wigry dosyć szybko zdołały wyrównać, bo po niezbyt skomplikowanej akcji do wyniku 1:1 doprowadził wprowadzony niewiele wcześniej Kacper Wełniak, lecz wielkiej radości z tego trafienia oczywiście nie było. Podział punktów w pojedynku z drużyną rozpaczliwie walczącą o utrzymanie nie jest bowiem dla Biało-Niebieskich korzystnym rozstrzygnięciem. Apetyty przed spotkaniem były zdecydowanie większe.

Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:0)
Bramki: Kacper Wełniak 87 - Jose Embalo 80k

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Paweł Gierach (78' Kacper Wełniak), Martin Dobrotka, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Daniel Liszka - Denis Gojko, Bartłomiej Babiarz, Josip Soljić, Patryk Czułowski (66' Cezary Sauczek) - Kamil Adamek

Olimpia Grudziądz: Nikodem Sujecki - Damian Ciechanowski, Caique, Kacper Pietrzyk, Bartosz Widejko - Omid Popalzay, David Andronic (60' Michał Graczyk), Grzegorz Gulczyński, Kacper Janiak (74' Piotr Janczukowicz), Adrian Kwiatkowski (60' Mikołaj Gabor) - Jose Embalo (89' Oskar Kalenik)