291 osób online

Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ. Wyniki weekendowych spotkań

2017.04.21 10:21, Aktualizacja: 2017.04.24 10:31
Jagiellonia Białystok została mistrzem sezonu zasadniczego. Stało się tak, gdyż Żółto-Czerwoni w 30. kolejce pokonali na wyjeździe Piasta Gliwice. Oto wyniki weekendowych gier w czterech najwyższych klasach rozgrywkowych, a także w CLJ.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ. Wyniki weekendowych spotkań
Fot: pixabay.com

Lotto Ekstraklasa – 30. kolejka

Sobota (22.04)


Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 1:1 (1:1)
Bramki: Arkadiusz Woźniak 30 - Piotr Celeban 5

Lech Poznań – Ruch Chorzów 3:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Surma 7sam., Maciej Gajos 41, Darko Jevtić 62

Górnik Łęczna – Wisła Kraków 3:1 (1:0)
Bramki: Bartosz Śpiączka 22, 90, Grzegorz Bonin 79 - Arkadiusz Głowacki 71

Korona Kielce – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (0:0)
Bramka: Dawid Nowak 56

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1)
Bramka: Cillian Sheridan 26

Arka Gdynia – Wisła Płock 1:1 (1:0)
Bramki: Rafał Siemaszko 41 - José Kanté 90k

Cracovia – Legia Warszawa 1:2 (1:1)
Bramki: Damian Dąbrowski 44k - Dominik Nagy 18, Tomas Necid 49

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 3:1 (1:1)
Bramki: Adam Frączczak 11, Dawid Kort 62, 69 - Milos Krasić 18

Tabela po 30 kolejkach

Grupa mistrzowska:

1. Jagiellonia Białystok 30 30 (59) 18 5 7 56:31
2. Legia Warszawa 30 29 (58) 17 7 6 58:30
3. Lech Poznań 30 28 (55) 16 7 7 50:22
4. Lechia Gdańsk 30 27 (53) 16 5 9 46:37
5. Wisła Kraków 30 22 (44) 13 5 12 45:46
6. Pogoń Szczecin 30 21 (42) 10 12 8 47:40
7. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 30 21 (42) 12 6 12 31:38
8. Korona Kielce 30 20 (39) 12 3 15 39:55

Grupa spadkowa:

9. Wisła Płock 30 20 (39) 10 9 11 42:44
10. Zagłębie Lubin 30 20 (39) 10 9 11 37:36
11. Śląsk Wrocław 30 17 (34) 8 10 12 34:45
12. Arka Gdynia 30 16 (31) 8 7 15 37:50
13. Cracovia 30 16 (31) 6 13 11 38:43
14. Ruch Chorzów 30 15 (30) 10 4 16 37:46
15. Piast Gliwice 30 15 (30) 7 9 14 31:49
16. Górnik Łęczna 30 15 (30) 7 9 14 36:52

Ruch Chorzów: -4 punkty za zaległości finansowe.


Nice I liga – 27. kolejka

Piątek (21.04)

Miedź Legnica – Znicz Pruszków 2:0 (1:0)
Bramki: Jakub Vojtus 10, Łukasz Garguła 57

Górnik Zabrze – Wigry Suwałki 0:0 (0:0)

Sobota (22.04)

Sandecja Nowy Sącz – Chrobry Głogów 1:0 (1:0)
Bramka: Bartłomiej Dudzic 42

Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:0)
Bramki: Michał Bajdur 60 - Rafał Grzelak 88, Andrzej Rybski 90

Stal Mielec – GKS Katowice 3:3 (2:0)
Bramki: Szymon Sobczak 8, Krystian Getinger 40, Aleksandyr Kolew 71 - Tomasz Foszmańczyk 48k, Andreja Prokić 63, Mikołaj Lebedyński 83

GKS Tychy – Stomil Olsztyn 2:2 (1:1)
Bramki: Łukasz Grzeszczyk 7k, Daniel Tanżyna 49 - Patryk Kun 29, 57

Olimpia Grudziądz – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1)
Bramki: Jakub Łukowski 34, Marcin Woźniak 82, Karol Angielski 89 - Tomasz Nowak 30

MKS Kluczbork – Bytovia Bytów 2:2 (1:1)
Bramki: Piotr Kwaśniewski 32, Rafał Niziołek 90k - Mateusz Klichowicz 39, Jakub Wilk 58

Wisła Puławy – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)
Bramka: Tomasz Podgórski 86

Tabela po 27 kolejkach

1. Sandecja Nowy Sącz 27 48 14 6 7 39:21
2. Chojniczanka Chojnice 27 47 11 14 2 44:34
3. Olimpia Grudziądz 27 45 14 3 10 41:30
4. Zagłębie Sosnowiec 27 44 12 8 7 42:38
5. Miedź Legnica 27 44 12 8 7 36:19
6. GKS Katowice 27 44 12 8 7 38:26
7. Wigry Suwałki 27 42 12 6 9 39:34
8. Górnik Zabrze 27 40 11 7 9 35:28
9. Podbeskidzie Bielsko-Biała 27 40 10 10 7 30:27
10. Stal Mielec 27 37 10 7 10 31:35
11. Pogoń Siedlce 27 36 11 3 13 26:37
12. Stomil Olsztyn 27 33 8 12 7 40:34
13. Chrobry Głogów 27 33 9 6 12 39:39
14. GKS Tychy 27 30 8 6 13 30:37
15. Wisła Puławy 27 29 7 8 12 30:41
16. Bytovia Bytów 27 26 6 8 13 31:40
17. Znicz Pruszków 27 23 6 5 16 26:49
18. MKS Kluczbork 27 17 2 11 14 24:52

Stomil Olsztyn: -3 punkty za niespełnienie wymogów licencyjnych.


II liga – 27. kolejka

Piątek (21.04)

Radomiak Radom – Odra Opole 1:2 (0:1)
Bramki: David Kwiek 50 - Szymon Skrzypczak 32, 81

ROW 1964 Rybnik – Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)
Bramki: Szymon Jary 88 - Jakub Bojas 54

Sobota (22.04)

Błękitni Stargard Szczeciński – Kotwica Kołobrzeg 2:0 (2:0)
Bramki: Wojciech Fadecki 24, Grzegorz Szymusik 36

Puszcza Niepołomice – Polonia Bytom 2:0 (1:0)
Bramki: Bartosz Żurek 44, Marcin Orłowski 58

Gryf Wejherowo – GKS Bełchatów 4:1 (1:1)
Bramki: Adrian Klimczak 38, Robert Chwastek 56, Przemysław Czerwiński 57, Michał Marczak 70 - Artur Lenartowski 42

Siarka Tarnobrzeg – Polonia Warszawa 1:0 (1:0)
Bramka: Radosław Sylwestrzak 37

Olimpia Zambrów – Stal Stalowa Wola 6:2 (2:1)
Bramki: Bartosz Osoliński 16, Fabian Piasecki 23k, 49k, 63k, Karol Zieliński 65, Marcin Byszewski 90 - Adrian Gębalski 17, 47

Rozwój Katowice – Raków Częstochowa 1:1 (0:1)
Bramki: Damian Kowalczyk 56k - Tomáš Petrášek 6

Legionovia Legionowo – Warta Poznań 1:2 (1:0)
Bramki: Patryk Koziara 12 - Dominik Chromiński 55, Adrian Laskowski 65

Tabela po 27 kolejkach

1. Odra Opole 27 58 17 7 3 54:25
2. Raków Częstochowa 27 55 15 10 2 53:24
3. Puszcza Niepołomice 27 50 14 8 5 32:17
4. Radomiak Radom 27 47 13 8 6 30:22
5. Siarka Tarnobrzeg 27 44 12 9 6 46:36
6. Olimpia Elbląg 27 40 9 13 5 48:39
7. Błękitni Stargard Szczeciński 27 38 9 11 7 37:29
8. Gryf Wejherowo 27 35 10 5 12 39:46
9. Legionovia Legionowo 27 35 9 8 10 42:37
10. GKS Bełchatów 27 32 10 5 12 28:30
11. Warta Poznań 27 31 8 7 12 32:46
12. Rozwój Katowice 27 30 7 9 11 28:30
13. Olimpia Zambrów 27 28 7 7 13 28:43
14. Stal Stalowa Wola 27 28 6 10 11 30:44
15. ROW 1964 Rybnik 27 27 7 6 14 26:40
16. Polonia Warszawa 27 24 4 12 11 26:35
17. Kotwica Kołobrzeg 27 23 5 8 14 29:44
18. Polonia Bytom 27 19 8 3 16 21:42

GKS Bełchatów: -3 punkty za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Polonia Bytom: -8 punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Siarka Tarnobrzeg: -1 punkt za niespełnienie wymogów licencyjnych.


III liga gr. I - 24. kolejka

Sobota (22.04)

Motor Lubawa – Ursus Warszawa 1:1 (0:1)
Bramki: Paweł Tomkiewicz 90k - Patryk Kamiński 31

Sokół Aleksandrów Łódzki – Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 (1:0)
Bramka: Mikołaj Zwoliński 24

MKS Ełk – Huragan Morąg 3:1 (2:0)
Bramki: Mateusz Furman 7, Daniel Świderski 30, 77 - Piotr Karłowicz 84

Sokół Ostróda – Jagiellonia II Białystok 3:0 (1:0)
Bramki: Robert Hirsz 32, Krystian Słowicki 53, Roman Mykytyn 79

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Huragan Wołomin 3:1 (1:0)
Bramki: Kamil Wolski 44, Mariusz Gabrych 72, Piotr Basiuk 75 - Rafał Wielądek 60

Widzew Łódź – ŁKS 1926 Łomża 2:1 (2:0)
Bramki: Mateusz Michalski 8, Daniel Mąka 32 - Rafał Maćkowski 52

Niedziela (23.04)

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – ŁKS Łódź 0:2 (0:0)
Bramki: Patryk Bryła 52, Łukasz Kopka 77

Pelikan Łowicz – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1 (0:1)
Bramki: Mateusz Majewski 63 - Marcin Mirecki 43

Concordia Elbląg – Legia II Warszawa 1:2 (1:0)
Bramki: Kazuya Watanabe 26 - Bartosz Skowron 65, Bartłomiej Urbański 90k

Tabela po 24 kolejkach

1. ŁKS Łódź 24 54 16 6 2 46:11
2. Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 24 52 16 4 4 58:25
3. Widzew Łódź 24 48 14 6 4 42:26
4. Legia II Warszawa 24 46 14 4 6 48:30
5. Sokół Ostróda 24 41 12 5 7 42:26
6. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 24 39 10 9 5 36:22
7. Lechia Tomaszów Mazowiecki 24 36 9 9 6 40:27
8. Sokół Aleksandrów Łódzki 24 36 10 6 8 35:23
9. Jagiellonia II Białystok 24 35 9 8 7 24:29
10. Huragan Morąg 24 34 9 7 8 31:23
11. Pelikan Łowicz 24 34 10 4 10 28:25
12. MKS Ełk 24 33 10 3 11 33:30
13. Ursus Warszawa 24 26 7 5 12 29:31
14. ŁKS 1926 Łomża 24 26 6 8 10 20:26
15. Concordia Elbląg 24 23 7 5 12 40:45
16. Ruch Wysokie Mazowieckie 24 17 4 5 15 18:50
17. Huragan Wołomin 24 12 3 3 18 12:62
18. Motor Lubawa 24 3 0 3 21 8:79

Concordia Elbląg: -3 punkty za niewywiązanie się z kontraktu wobec zawodnika.


Centralna Liga Juniorów gr. wschodnia – 24. kolejka

Sobota (22.04)


Jagiellonia Białystok – UKS SMS Łódź 1:1 (0:0)
Bramki: Mateusz Ostaszewski 63 - Paweł Mróz 59

Wisła Kraków – Cracovia 3:2 (3:2)
Bramki: Barłomiej Purcha 8, Adrian Grzybek 21, 25 - Sebastian Strózik 32, Dariusz Żaba 35

Korona Kielce – Neptun Końskie 5:0 (4:0)
Bramki: Bartosz Kunat 14, Ernest Jopkiewicz 29, Kornel Łosak 32k, Eryk Borczyński 45, Michał Rybus 83

ŁKS Łódź – Progres Kraków 0:1 (0:0)
Bramka: Mateusz Stec 76

MKS Polonia Warszawa – Motor Lublin 3:3 (2:1)
Bramki: Mateusz Kijewski 40, Patryk Zych 42, Kewin Przygoda 70 - Przemysław Ilczuk 33, Olaf Martynek 72k, Piotr Lecki 90

TOP 54 Biała Podlaska – GKS Bełchatów 0:1 (0:0)
Bramka:Bartłomiej Zieliński 90

Niedziela (23.04)

Stal Mielec – Legia Warszawa 2:4 (2:1)
Bramki: Rafał Drożdżal 11, Marcel Stec 24k - Mateusz Bondarenko 33, Michał Góral 70, 88k, Mateusz Szwed 90

Znicz Pruszków – Resovia 0:4 (0:1)
Bramki: Kamil Antonik 32, 76, 85, Jan Pelc 71

Tabela po 24 kolejkach

1. Legia Warszawa 23 57 18 3 2 71:15
2. UKS SMS Łódź 24 56 17 5 2 61:17
3. Jagiellonia Białystok 24 52 16 4 4 62:18
4. Progres Kraków 24 46 14 4 6 52:38
5. MKS Polonia Warszawa 24 38 12 2 10 41:31
6. Znicz Pruszków 24 36 11 3 10 25:30
7. Korona Kielce 24 36 11 3 10 43:45
8. Wisła Kraków 24 35 10 5 9 40:38
9. Cracovia 23 32 9 5 9 40:31
10. Resovia 24 32 9 5 10 30:46
11. Motor Lublin 24 30 8 6 10 38:40
12. Stal Mielec 24 25 6 7 11 39:43
13. ŁKS Łódź 23 24 7 3 13 20:36
14. GKS Bełchatów 24 19 5 4 15 30:51
15. TOP 54 Biała Podlaska 24 14 4 2 18 24:59
16. Neptun Końskie 23 6 1 3 19 25:103

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2017 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.