765 osób online

Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

2019.04.18 11:10, Aktualizacja: 2019.04.23 09:17
Ze względu na zbliżające się święta piłkarskie zmagania w niektórych ligach rozpoczną się już w czwartek (18.04). Dokładny terminarz gier wygląda następująco.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ
Fot: Grzegorz Chuczun

Lotto Ekstraklasa - 31. kolejka

Sobota (20.04)

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 0:2 (0:1)
Bramki: Piotr Parzyszek 29, Jorge Felix 90+5

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 2:3 (2:2)
Bramki: Damjan Bohar 6, Filip Starzyński 20k - Zvonimir Kozulj 11, Adam Buksa 31k, Kamil Drygas 77

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 3:3 (1:2)
Bramki: Jesus Imaz 42k, 64k, Andrej Kadlec 54 - Nikola Vujadinović 5, Joao Amaral 21, Timur Żamaletdinow 77

Legia Warszawa - Cracovia 1:0 (0:0)
Bramka: Carlitos 90+5k

Niedziela (22.04)

Wisła Kraków - Wisła Płock 2:3 (2:1)
Bramki: Sławomir Peszko 31, 36 - Mateusz Szwoch 43, Oskar Zawada 63, 70

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (2:1)
Bramki: Petteri Forsell 4, 45 - Vamara Sanogo 11, 71k

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
Bramki: Elia Soriano 14, 80k

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
Bramka: Kamil Zapolnik 53

Tabela po 31 kolejkach - grupa mistrzowska

1. Legia Warszawa 31 63 19 6 6 49:31
2. Lechia Gdańsk 31 60 17 9 5 45:27
3. Piast Gliwice 31 56 16 8 7 49:31

4. Cracovia 31 48 14 6 11 39:35
5. Jagiellonia Białystok 31 48 13 9 9 48:44
6. Zagłębie Lubin 31 47 14 5 12 50:41
7. Pogoń Szczecin 31 46 13 7 11 47:44
8. Lech Poznań 31 44 13 5 13 44:43

Tabela po 31 kolejkach - grupa spadkowa

9. Korona Kielce 31 43 11 10 10 37:44
10. Wisła Kraków 31 42 12 6 13 57:51
11. Górnik Zabrze 31 34 8 10 13 37:49
12. Miedź Legnica 31 33 8 9 14 32:54
13. Wisła Płock 31 33 8 9 14 43:51
14. Śląsk Wrocław 31 31 8 7 16 35:39
15. Arka Gdynia 31 29 6 11 14 39:45
16. Zagłębie Sosnowiec 31 25 6 7 18 43:65



Fortuna I Liga - 29. kolejka

Czwartek (18.04)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki 3:3 (1:2)
Bramki: Michał Rzuchowski 6, Adrian Rakowski 48k, Bartosz Jaroch 59 - Filip Karbowy 35, Joel Huertas 39k, Arkadiusz Najemski 90

Bytovia Bytów - Raków Częstochowa 2:2 (1:2)
Bramki: Bartosz Wolski 41, 76 - Tomas Petrasek 39, 45

Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 0:2 (0:0)
Bramki: Szymon Drewniak 65, Mateusz Machaj 71

Piątek (19.04)

ŁKS Łódź - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Sekulski 42k, Dani Ramirez 61

Sobota (20.04)

Garbarnia Kraków - Odra Opole 0:0 (0:0)

Warta Poznań - GKS 1962 Jastrzębie 0:0 (0:0)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Katowice 1:1 (0:1)
Bramki: Rafał Grzelak 87 - Adrian Błąd 37

Stal Mielec - Chojniczanka Chojnice 4:2 (3:1)
Bramki: Krystian Getinger 18, Bartosz Nowak 21, 42, Josip Soljić 77k - Tomasz Mikołajczak 31, 51k

GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 3:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Grzeszczyk 44, 59, Jakub Vojtus 86

Tabela po 29 kolejkach

1. Raków Częstochowa 29 65 19 8 2 49:16
2. ŁKS Łódź 29 58 17 7 5 48:19

3. Stal Mielec 29 51 14 9 6 41:20
4. Sandecja Nowy Sącz 29 48 12 12 5 28:17
5. Podbeskidzie Bielsko-Biała 29 42 12 6 11 44:38
6. GKS 1962 Jastrzębie 29 41 10 11 8 31:32
7. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 29 40 10 10 9 39:37
8. Chojniczanka Chojnice 29 38 9 11 9 42:40
9. Puszcza Niepołomice 29 38 10 8 11 30:37
10. GKS Tychy 29 37 9 10 10 37:35
11. Odra Opole 29 35 9 8 12 39:48
12. Chrobry Głogów 29 33 9 6 14 22:31
13. Warta Poznań 29 32 8 8 13 26:39
14. Wigry Suwałki 29 30 7 9 13 34:46
15. GKS Katowice 29 30 7 9 13 29:40
16. Stomil Olsztyn 29 30 8 9 12 28:36
17. Bytovia Bytów 29 30 5 15 9 39:41
18. Garbarnia Kraków 29 21 5 6 18 19:53

Stomil Olsztyn ukarany został odjęciem 3 punktów za zaległości finansowe.


II liga - 29. kolejka

Czwartek (18.04)

Rozwój Katowice - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
Bramka: Paweł Wojciechowski 60

Sobota (20.04)

Skra Częstochowa - Resovia 0:2 (0:1)
Bramki: Bartłomiej Buczek 2, Szymon Hajduk 78

Siarka Tarnobrzeg - Widzew Łódź 1:1 (1:0)
Bramki: Kamil Radulj 16 - Rafał Wolsztyński 87

Radomiak Radom - Elana Toruń 2:0 (0:0)
Bramki: Rafał Makowski 53, Patryk Mikita 79

Pogoń Siedlce - Błękitni Stargard 4:1 (2:0)
Bramki: Tomasz Margol 19, Maciej Wichtowski 22, Jakub Ostrowski 69sam., Kamil Walków 90 - Grzegorz Rogala 88

Olimpia Elbląg - Znicz Pruszków 1:0 (1:0)
Bramka: Cezary Demianiuk 33

GKS Bełchatów - Gryf Wejherowo 3:1 (2:0)
Bramki: Emile Thiakane 13, Damian Michalski 28k, Patryk Mularczyk 59 - Krzysztof Wicki 58k

Olimpia Grudziądz - Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0)
Bramki: Tiago Alves 11, German Ruiz 50k

Ruch Chorzów - ROW 1964 Rybnik 3:0 (0:0)
Bramki: Tomasz Podgórski 48, Mateusz Bartolewski 51, Mateusz Lechowicz 74

Tabela po 29 kolejkach

1. Radomiak Radom 29 54 16 6 7 59:21
2. Olimpia Grudziądz 29 50 15 5 9 58:37
3. Widzew Łódź 29 50 12 14 3 42:23

4. GKS Bełchatów 29 48 13 11 5 34:17
5. Elana Toruń 29 47 12 11 6 41:29
6. Górnik Łęczna 29 43 11 10 8 41:45
7. Pogoń Siedlce 29 41 11 8 10 48:38
8. Stal Stalowa Wola 29 41 12 5 12 40:41
9. Znicz Pruszków 29 40 11 7 11 42:50
10. Resovia 29 40 11 7 11 36:39
11. Skra Częstochowa 29 39 11 6 12 27:39
12. Siarka Tarnobrzeg 29 33 9 6 14 29:46
13. Olimpia Elbląg 29 33 8 9 12 23:33
14. Ruch Chorzów 29 31 7 10 12 35:36
15. Błękitni Stargard 29 30 8 6 15 33:50
16. Gryf Wejherowo 29 30 8 6 15 37:55
17. ROW 1964 Rybnik 29 29 5 14 10 23:35
18. Rozwój Katowice 29 27 6 9 14 30:44

GKS Bełchatów -2 punkty za zaległości finansowe.


III liga (gr. I) - 23. kolejka

Piątek (19.04)

Huragan Morąg - Legionovia Legionowo 1:2 (1:0)
Bramki: Joao Criciuma 16 - Marcin Burkhardt 90, Rafał Zembrowski 90

ŁKS 1926 Łomża - Victoria Sulejówek 1:3 (1:2)
Bramki: Michał Tarnowski 41 - Adison 6, 33, Nikodem Zawistowski 90

Broń Radom - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:2 (1:0)
Bramki: Adam Imiela 17 - Arkadiusz Gajewski 48, 55

Sokół Ostróda - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1 (1:0)
Bramki: Marcin Kajca 31, Robert Hirsz 55 - Kamil Szymczak 78

Sobota (20.04)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Ełk 1:3 (0:1)
Bramki: Marcin Kozłowski 67 - Maciej Radaszkiewicz 28, Bartosz Gużewski 51, Kacper Jagłowski 53

Znicz Biała Piska - Legia II Warszawa 0:0 (0:0)

Olimpia Zambrów - Ursus Warszawa 2:1 (1:0)
Bramki: Kamil Zalewski 38, 83 - Paweł Wolski 67

Pelikan Łowicz - Unia Skierniewice 0:2 (0:0)
Bramki: Konrad Niedzielski 63, Kamil Łojszczyk 83k

Polonia Warszawa - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:1 (0:1)
Bramka: Przemysław Woźniczak 4

Tabela po 23 kolejkach

1. Sokół Aleksandrów Łódzki 23 50 15 5 3 36:20
2. Legionovia Legionowo 23 46 14 4 5 52:27
3. Unia Skierniewice 23 43 14 1 8 34:15
4. Sokół Ostróda 23 43 12 7 4 39:30
5. Lechia Tomaszów Mazowiecki 23 41 12 5 6 36:28
6. Legia II Warszawa 22 37 10 7 5 35:24
7. Znicz Biała Piska 23 37 11 4 8 36:33
8. Polonia Warszawa 22 35 11 2 9 38:28
9. Olimpia Zambrów 23 34 8 10 5 43:35
10. Broń Radom 23 30 8 6 9 41:44
11. Pelikan Łowicz 23 29 7 8 8 29:32
12. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 23 26 8 2 13 29:31
13. Ursus Warszawa 23 26 7 5 11 31:38
14. Huragan Morąg 23 26 7 5 11 40:47
15. Ruch Wysokie Mazowieckie 23 24 7 3 13 31:55
16. Victoria Sulejówek 23 22 5 7 11 30:43
17. Mazur Ełk 23 18 4 6 13 28:40

18. ŁKS 1926 Łomża 23 7 2 1 20 21:59


Centralna Liga Juniorów - 24. kolejka

Czwartek (18.04)

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 1:1 (0:0)
Bramki: Maciej Bortniczuk 47 - Mateusz Zbiranek 53

Wisła Kraków - Escola Varsovia Warszawa 2:0 (1:0)
Bramki: Patryk Moskiewicz 4, Arkadiusz Kasia 75

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3:3 (3:1)
Bramki: Szymon Modrzewski 9, Michał Kwiecień 29, Mateusz Rościszewski 41 - Wiktor Długosz 18, Piotr Lisowski 73, Jakub Górski 86k

Elana Toruń - Ruch Chorzów 2:2 (0:0)
Bramki: Nicolas Kankowski 62, Bartosz Boniecki 90 - Lucjan Klisiewicz 60, 86k

Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:3 (0:1)
Bramki: Damian Makuch 68 - Kamil Lukoszek 14, Jan Borek 56, Daniel Ściślak 65k

Motor Lublin - GKS Bełchatów 1:2 (0:2)
Bramki: Krzysztof Rybak 58 - Damian Warnecki 23, 37

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)
Bramki: Mateusz Szyszkowski 75, Amos Shapiro-Thompson 85

Sobota (20.04)

Zagłębie Lubin - Cracovia 1:2 (0:1)
Bramki: Jakub Sypek 50 - Matheus Santos 8, Radosław Kruppa 83

Tabela po 24 kolejkach

1. Korona Kielce 24 58 18 4 2 59:27
2. Śląsk Wrocław 24 46 15 1 8 64:45
3. Wisła Kraków 23 42 13 3 7 35:21
4. Zagłębie Lubin 24 41 12 5 7 46:33
5. Pogoń Szczecin 23 40 11 7 5 51:33
6. Legia Warszawa 24 39 12 3 9 39:28
7. Cracovia 24 36 10 6 8 51:46
8. Lech Poznań 24 34 11 1 12 46:39
9. Jagiellonia Białystok 24 32 8 8 8 40:45
10. Escola Varsovia Warszawa 24 29 9 2 13 41:45
11. Górnik Zabrze 24 29 7 8 9 40:43
12. Arka Gdynia 24 28 7 7 10 38:45
13. Motor Lublin 24 24 5 9 10 24:35
14. GKS Bełchatów 24 20 5 5 14 21:52
15. Ruch Chorzów 24 19 4 7 13 36:59
16. Elana Toruń 24 15 3 6 15 21:56


Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2019 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.