Siatkarze BAS-u z porażką. Wygrały za to panie

2024.01.14 10:23
Nie udało się zawodnikom REA BAS-u Białystok wywalczyć jakichkolwiek punktów w wyjazdowym starciu z Bogdanką Arką Chełm. Lepiej zaprezentował się za to żeński zespół Białostockiej Akademii Siatkówki. Panie pokonały bowiem MKS Copco Imielin.
Fot: Wioleta Choińska

REA BAS Białystok udał się na delegacyjny mecz z Bogdanką Arką Chełm z myślą sprawienia niespodzianki, jednak świetnie spisujący się beniaminek, który w tym sezonie na swoim terenie wygrał wszystkie dotychczasowe spotkania, nie pozwolił, by podlaska drużyna rozwinęła skrzydła. W inauguracyjnym secie gospodarze rozbili podopiecznych Krzysztofa Andrzejewskiego 25:15 i choć później BAS wrócił do gry, to jednak kolejna odsłona potyczki, mimo dzielnej postawy gości, znów padła łupem Arki. Aktualnie trzecia siła Tauron 1. Ligi wygrała tę część starcia 31:29, po czym przeciwnicy białostoczan, triumfując do 20, zamknęli sobotnią rywalizację, w efekcie czego cały mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Męski zespół BAS-u poległ, lecz wygrały za to panie. Zawodniczki trenowane przez Marcina Wojtowicza, podobnie jak siatkarze, także zmierzyły się z będącym w kapitalnej formie beniaminkiem, jednak tym razem MKS Copco Imielin nie zdołał dopisać do swego konta punktów. Białostoczanki zwyciężyły we własnej hali 3:1, a sety, w których górą były gospodynie, kończyły się do 15, 13 oraz 25. Siatkarki MKS-u Copco triumfowały jedynie w partii numer dwa. W niej padł rezultat 25:21. Na MVP spotkania wybrana została Magdalena Ociepa.