Siatkówka. Tym razem bez tie-breaka. Ślepsk zwycięża za trzy punkty

2015.10.31 00:00
Tym razem obyło się bez tie-braka. Siatkarze Ślepska udowadniają, że ich forma nie wzięła się z przypadku i dziś pokonali SMS PZPS Spała 3:1.
Fot: Fanpage Ślepsk Suwałki

Zespół rywali to młoda, ale doświadczona drużyna. W tym roku siatkarze ze Spały w kategorii kadetów wywalczyli mistrzostwo Europy w Turcji, złoto na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Gruzji, mistrzostwo świata w Argentynie. W sumie w tych trzech turniejach odnieśli 22 zwycięstwa i nie zanotowali ani jednej porażki.

Mimo tak ogranej ekipy, lepsi w dzisiejszym spotkaniu byli suwałczanie. Zawodnicy Ślepska pierwszą partię, po zaciętym boju, wygrali 26:24. W drugim secie zagrali jeszcze poprawniej, zwyciężając 25:17. W trzeciej odsłonie przebudzili się goście i w hali Suwałkach z wyniku 2:0 w setach zrobiło się 2:1. Ostatni i, jak się później okazało, czwarty set ponownie należał do siatkarzy Ślepska, którzy pokonali swoich rywali 25:19 i w całym meczu zwyciężyli 3:1. MVP dzisiejszego spotkania został Vitalij Shchitkov.

Za tydzień Ślepsk zagra z Camperem Wyszków.

Ślepsk Suwałki - SMS PZPS Spała 3:1 (26:24, 25:17, 18:25, 25:19)

Ślepsk Suwałki: 1. Jakub Urbanowicz, 2. Vitalij Shchitkov, 3. Maciej Mendak, 6. Krzysztof Zapłacki, 7. Tomasz Wasilewski, 8. Kacper Gonciarz, 9. Krzysztof Andrzejewski (libero), 10. Adrian Hunek (K), 12. Łukasz Rudzewicz, 15. Wojciech Winnik, 16. Kamil Lewiński.

SMS PZPS Spała: 2. Bartosz Kwolek, 3. Jakub Kachnowski, 4. Łukasz Kozub, 9. Michał Godlewski, 13. Mateusz Masłowski (L), 14. Damian Domagała, 17. Dawid Woch, 18. Tomasz Fornal, 19. Jakub Szymański, 23. Norbert Huber, 10 Ziobrowski, 11. Droszyński.