Ślepsk bez punktów. Zabrakło zimnej krwi w końcówkach partii

2021.10.18 09:02
W niedzielę (17.10) późnym wieczorem siatkarze Ślepska rozegrali domowy mecz z Indykpolem AZS Olsztyn. Starcie było emocjonujące i wyrównane, aczkolwiek wynik tego nie odzwierciedla. Goście z województwa warmińsko-mazurskiego wygrali bowiem 3:0.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Początek sezonu 2021/2022 nie jest dla Ślepska jakoś szczególnie obfity w zdobycze punktowe. Wprawdzie przed tygodniem Biało-Niebiescy w najwyższym możliwym rozmiarze ograli Politechnikę Lublin, ale już w kolejkach numer 1 i 3 podopieczni Andrzeja Kowala musieli uznać wyższość rywali. Na inaugurację rozgrywek suwalczanie polegli z Wartą Zawiercie, a w minioną niedzielę ekipa z północno-wschodniej Polski okazała się słabsza od Indykpolu AZS Olsztyn.

Toczony w hali Suwałki Arena pojedynek był niezwykle zacięty. Już w pierwszej partii kibice oglądali solidną wymianę ciosów i długą grę na przewagi. Ostatecznie set ten zakończył się wynikiem 31:29 na korzyść przyjezdnych.

Drugą część meczu zespół z Olsztyna wygrał nieco pewniej, bo 25:21, ale już kolejna partia znów trzymała w napięciu. Niestety ponownie więcej zimnej krwi w końcówce zachowali goście, którzy zwyciężyli trzeciego seta do 26 i tym samym w całym spotkaniu triumfowali 3:0.

Najlepszym siatkarzem meczu wybrany został amerykański przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn - Torey DeFalco.