Ślepsk przełamał swą niemoc. Kibice mogą odetchnąć z ulgą

2021.11.08 10:00
Po 3 porażkach z rzędu siatkarze Ślepska nareszcie sięgnęli po triumf. Podopieczni Andrzeja Kowala w 6. kolejce PlusLigi okazali się lepsi od Stali Nysa. Starcie trwało 4 sety.
Fot: Ślepsk Malow Suwałki

Rozgrywany w niedzielny (7.11) wieczór bój między Stalą Nysa a Ślepskiem Malow Suwałki miał bardzo dużą stawkę. Po 5 meczach obie wymienione drużyny znajdowały się bowiem na samym końcu ligowej stawki, a kolejna porażka jeszcze mocniej skomplikowałaby i tak kiepską już sytuację.

Ostatecznie z powrotu na zwycięską ścieżkę mogli się cieszyć suwalczanie, którzy to pokonali na wyjeździe outsidera z Nysy 3:1. Gospodarze zdołali wygrać tylko drugą partię spotkania (wynik 25:17), bo w pozostałych wyraźnie lepiej spisywali się Biało-Niebiescy, którzy zwyciężali sety do 22, 15 i 21.

W szeregach Ślepska znów wyróżniał się Bartłomiej Bołądź. Atakujący podlaskiego zespołu zdobył aż 26 punktów, dlatego nic dziwnego, że to właśnie 27-latek został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

W następnej kolejce aktualnie 10. w PlusLidze Ślepsk zmierzy się u siebie z wiceliderem i zarazem mistrzem Polski, a więc Jastrzębskim Węglem. Pojedynek ten rozpocznie się w niedzielę (14.11) o godz. 17.30. W barwach ekipy z Górnego Śląska grają m.in. złoci medaliści ostatnich igrzysk olimpijskich, czyli Benjamin Toniutti, Stephen Boyer i Trevor Clevenot.