Ślepsk rozpoczął rok od zwycięstwa

2018.01.07 21:21
Zawodnicy Ślepska Suwałki pokonali w ramach 15. kolejki siatkarskiej I ligi KPS Siedlce 3:1 i utrzymali czwartą pozycję w tabeli. Awansu podlaskiej ekipie odnotować się nie udało, gdyż cała czołówka zgodnie dopisała do swego dorobku po trzy punkty.
Fot: Fanpage Ślepsk Suwałki

Za siatkarzami Ślepska Suwałki pierwsze ligowe spotkanie w 2018 r. Wicemistrzowie rozgrywek z poprzedniego sezonu po trzytygodniowej przerwie udali się do Siedlec, gdzie stoczyli bój z będącym na ósmym miejscu KPS-em.

Wyjazdowy mecz od początku trzymał w napięciu. Interesująca i niezwykle wyczerpująca była zwłaszcza partia numer jeden, która dobiegła końca dopiero przy wyniku 32:30 dla suwalczan. Kolejnego seta wygrali już jednak gospodarze, co oznaczało, że Ślepsk - aby myśleć o komplecie punktów - musiał zwyciężyć wszystkie następne części rywalizacji.

Sztuka ta gościom się udała, dzięki czemu Podlasianie utrzymali kontakt z czołówką rozgrywek, która po świętach ani odrobinę nie zwolniła tempa. Zarówno Lechia Tomaszów Mazowiecki, AZS Częstochowa, jak i Krispol Września pokonali swoich rywali, przez co w tabeli zachowany został status quo.

KPS Siedlce - Ślepsk Suwałki 1:3 (30:32, 25:20, 17:25, 19:25)