Słoneczni opuścili strefę spadkową. Zwyciężyło także Futbalo

2022.03.06 10:36
Ekstraklasowy MOKS Słoneczny Stok Białystok pokonał w sobotę (5.03) ekipę Red Dragons Pniewy, dzięki czemu podlaska drużyna awansowała na 13. miejsce w tabeli. Kolejny mecz wygrało także występujące szczebel niżej Futbalo.
Fot: Maciej Safaryn

Forma białostoczan rośnie

Futsaliści MOKS-u nabrali w ostatnich dniach wiatru w żagle. Przed tygodniem ekipa prowadzona przez Adriana Citkę w efektowny sposób rozbiła Gredar Fit-Morning Brzeg (9:3), a w sobotę łupem białostoczan padł też zespół Czerwonych Smoków.

Wyjazdowe starcie rozpoczęło się dla Słonecznych bardzo niekorzystnie, bo gospodarze po szybkich ciosach prowadzili 2:0, jednak później do siatki trafiali już tylko gracze z północno-wschodniej Polski. W 12. minucie gola zdobył Helver Tahack, a następnie - w drugiej połowie - do wyrównania doprowadził Michał Osypiuk.

W końcówce spotkania obie drużyny intensywnie próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i ostatecznie sztuka ta udała się białostoczanom. W 39. minucie niezwykle cenną bramkę strzelił Tahack, dlatego to futsaliści MOKS-u - po triumfie 3:2 - dopisali do swego dorobku komplet punktów. Triumf nad Red Dragons Pniewy pozwolił Słonecznym opuścić strefę spadkową. W tej chwili Podlasianie okupują pozycję numer 13.

2 białostockie kluby w Ekstraklasie? To możliwe

W sobotę swój mecz wygrało także Futbalo. I-ligowiec z Białegostoku gładko pokonał na swoim terenie Futsal Szczecin. Gospodarze zwyciężyli 6:2, a bohaterem klubu z naszego miasta został Jakub Konon, który ustrzelił hat-tricka. Dublet zaliczył Damian Grabowski, a ponadto gola zdobył grający trener Futbalo - Jakub Budźko.

W tej chwili białostoczanie są wiceliderem I ligi (gr. północnej). Futbalo zgromadziło 33 oczka, natomiast 3. w stawce We-Met Futsal Club Kamienica Królewska ma tych punktów 31. Warto jednak zaznaczyć, że rywale z najniższego stopnia podium rozegrali jedno spotkanie mniej.

12. Podkowa Teqball Club 16 11 3 2 11 52:86

Red Dragons Pniewy - MOKS Słoneczny Stok Białystok 2:3 (2:1)
Bramki: Maksym Pautiak 2, 6 - Helver Tahack 12, 39, Michał Osypiuk 33
Red Dragons Pniewy: Błaszczyk, Małycha, Skrzypek, Gładyszewski, Kubiak, Miałkas, Pautiak, Kostecki, M. Roj, Storożuk, Stankowiak, Hoły, Błaszyk
MOKS Słoneczny Stok Białystok: Dobreńko, Citko, Neme, Tahack, Kożuszkiewicz, Bargielski, Gryko, Jackiewicz, Ulman, Belzyt, Grzybowski, Osypiuk

Futbalo Białystok - Futsal Szczecin 6:2 (4:1)
Bramki: Jakub Konon (x3), Damian Grabowski (x2), Jakub Budźko - Maksym Sapon, Łukasz Kubicki