Słoneczni znów są w strefie spadkowej. Skomplikowała się też sytuacja Futbalo

2022.03.14 12:46
To nie był szczęśliwy weekend (12-13.03) dla białostockich zespołów specjalizujących się w futsalu. Słoneczni przegrali 3:4 z Piastem Gliwice, a występujące szczebel niżej Futbalo w takich samych rozmiarach poległo z LZS-em Dragon Bojano.
Fot: Maciej Safaryn

Faworyt musiał się namęczyć

W 20. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrał na swoim terenie z Piastem Gliwice. Mimo porażki ekipa z Podlasia nie ma się czego wstydzić. W starciu ze zdecydowanie wyżej notowanym rywalem, który właśnie wskoczył na pozycję lidera, podopieczni Adriana Citki zagrali naprawdę nieźle i byli o włos od sprawienia sporych rozmiarów niespodzianki.

Słoneczni przez kilkanaście minut nie pozwolili, by goście zapakowali futbolówkę do siatki, a kapitulacja białostockiej defensywy nastąpiła dopiero wtedy, gdy sędzia podyktował na korzyść Piasta, za zbyt dużą liczbę fauli, przedłużony rzut karny. Gola na 1:0 zdobył Breno Bertoline.

Po zmianie stron przyjezdni, za sprawą Patrika Zatovicia, szybko podwyższyli wynik na 2:0, a następnie 3:0, dlatego gospodarze zdecydowali się na grę w przewadze z wycofanym bramkarzem. Taki ruch przyniósł efekt, bo w 29. minucie trafienie zaliczył Krystian Belzyt, lecz później gola znów zdobyła drużyna z Gliwic. W samej końcówce MOKS zdołał złapać z rywalami kontakt, ponieważ dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Helver Tachack, ale kolejnego zrywu Słonecznym wykonać się już nie udało. Piast zwyciężył więc w Białymstoku 4:3, a ponieważ swój mecz wygrał Gredar Fit-Morning Brzeg, MOKS ponownie znalazł się w strefie spadkowej.

- Szkoda tej pierwszej połowy, bo mówiłem, byśmy unikali takich głupich fauli. Na drugą połowę tym razem nie wyszliśmy. Tym razem nie była ona taka udana, choć końcówka była całkiem niezła. Były sytuacje, takie ze trzy "setki", choćby na remis. Przy remisie dalej gralibyśmy w przewadze, bo dzisiaj to "żarło". Najbardziej żałuję tej pierwszej bramki - podsumował mecz Adrian Citko, grający trener MOKS-u.

Baraże się oddalają

W niedzielę punktów nie wywalczyło też I-ligowe Futbalo. Białostoczanie przegrali na wyjeździe 3:4 z LZS-em Dragon Bojano, przez co miejsce premiowane barażami o Statscore Futsal Ekstraklasę bardzo się od zespołu ze stolicy Podlasia oddaliło. W tej chwili Futbalo ma na koncie 33 oczka, natomiast wicelider, który na dodatek rozegrał jedno spotkanie mniej, posiada tych punktów 34. W starciu z LZS-em Dragon Bojano gole dla białostoczan strzelali Jakub Konon (x2) oraz Adam Butkiewicz.

Drużyna z naszego miasta może pozostać w grze o awans, ale do tego potrzebne jest zwycięstwo w następnej serii zmagań. W sobotę (19.03), w arcyważnym pojedynku, przeciwnikiem Futbalo będzie zajmujący 2. lokatę We-Met Futsal Club Kamienica Królewska.

16. AZS UG Futsal 20 9 53:102

Aktualna tabela I ligi futsalu (gr.północna)
12. Podkowa Teqball Club 19 15 4 3 12 72:105

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Piast Gliwice 3:4 (0:1)
Bramki: Krystian Belzyt 29, Helver Tachack 35, 37 - Breno Bertoline 17, Patrik Zatović 22, 23, Michał Widuch 35

LZS Dragon Bojano - Futbalo Białystok 4:3 (0:2)
Bramki dla Futbalo: Jakub Konon (x2), Adam Butkiewicz