Sparing: Jagiellonia przegrała z mistrzem Słowacji

2013.02.13 00:00
Dziś (13 lutego) Jagiellonia Białystok rozegrała ostatni sparing na zgrupowaniu w Turcji. W Antalyi żółto-czerwoni przegrali z mistrzem Słowacji - MŠK Żilina 0:2 (0:1).

Słowacy objeli prowadzenie w 25. minucie. Piłkarze krótko rozegrali rzut rożny po czym posłali piłkę w pole karne. Tam jeden z zawodników znalazł sobie na tyle dużo miejsca, żeby posłać płaskie dośrodkowanie wzdłuż bramki. Do piłki najszybciej dobiegł David Guba i bez większych problemów umieścił futbolówkę w siatce.

W drugiej połowie Jagiellonia dążyła do wyrównania. Białostoczanie najlepszą okazję stworzyli w 51. minucie. Po zespołowej akcji Tomasz Kupisz zagrał w pole karne do Niki Dzalamidze, a Gruzin nie trafił w piłkę stojąc już przed pustą bramką. Słowacy podwyższyli w 61. minucie. Miroslav Barcik przelobował wysuniętego z bramki Jakuba Słowika. Żółto-czerwoni dążyli do wyrównania. Jednak swoje akcję zmarnowali: Nika Dzalamidze, Tomasz Frankowski czy Adam Dźwigała. Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem zespołu ze Słowacji 2:0 (1:0).

Jagiellonia Białystok - MŠK Żilina 0:2 (0:1). Bramki: Guba 25, Barčík 61.

Jagiellonia Białystok: Łukasz Skowron - Alexis Norambuena, Ugochukwu Ukah, Michał Pazdan, Ľuboš Hanzel - Tomasz Kupisz, Rafał Grzyb, Dani Quintana, Kim Min-kyun, Nika Dzalamidze - Euzebiusz Smolarek.

MŠK Žilina: Patrik Le Giang - Stanislav Angelovič, Jozef Piaček, Michal Mravec, Ricardo Nunes (75. Jaroslav Mihálik) - Miroslav Barčík, Viktor Pečovský (60. Milan Škriniar), Michal Škvarka (65. Babatounde Bello), Miroslav Káčer (80. Peter Lupčo) - Róbert Pich, Dávid Guba (60. Marcel Ondráš).