Świetny występ zawodników klubu Białystok Karate Kyokai Kuroi Tora

2011.11.09 00:00
Białystok może poszczycić się bardzo zdolnymi, młodymi zawodnikami karate. Mistrzem Polski w kata został Patryk Furmaniak z Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku, startujący w kategorii chłopców w wieku od 13 do 15 lat.

Dwukrotnie na podium stawał Piotr Nowakowski, który otrzymał złoty medal w konkurencji kumite oraz brązowy w konkurencji kata w kategorii chłopców w wieku od 8 do 11 lat. Mamy również zdolne dziewczęta. Joanna Galik zdobyła brąz w konkurencji kumite w kategorii wiekowej dziewcząt od 11 do 12 lat.

Wszyscy zawodnicy na co dzień trenują w klubie Białystok Karate Kyokai Kuroi Tora. Złoci medaliści mają pewny start na Mistrzostwach Europy w 2012 r. Ich trenerem jest Cezary Furmaniak.

Zawody odbyły się 06.11.2011 w Przeźmierowie koło Poznania i zostały zorganizowane przez JKA POLSKA (Japan Karate Association).