Szalony mecz z udziałem Jagiellończyka. Wynik jest niespodzianką

2021.03.31 09:37
Pavels Steinbors z Jagiellonii Białystok zagrał we wtorkowy (30.03) wieczór w narodowej reprezentacji Łotwy. Drużyna z bramkarzem Dumy Podlasia w składzie zremisowała 3:3 z Turcją.

Szok, zaskoczenie, niespodziania. Skazywana na pożarcie Łotwa w 3. kolejce eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata urwała punkty Turcji, która znakomicie rozpoczęła drogę na czempionat w Katarze, pokonując najpierw Holandię (4:2), a następnie wygrywając też z Norwegią (3:0).

Potknięcie nastąpiło na teoretycznie najłatwiejszej przeszkodzie, choć długo wydawało się, że Pavels Steinbors i spółka nie będą mieli na stadionie w Stambule nic do powiedzenia. Gospodarze po trafieniach Karamana i Calhanoglu prowadzili po 33. minutach 2:0.

Jeszcze przed przerwą sygnał do odrobienia strat dał były zawodnik Jagiellonii - Roberts Savalnieks - który zmienił wynik na 2:1, ale zaraz po wyjściu z szatni Turcja ponownie miała 2 gole przewagi, gdyż rzut karny skutecznie wykonał Burak Yilmaz.

Ostatecznie piłkarze znad Bosforu nie sięgnęli jednak po komplet oczek, bo zdobycze strzeleckie Robertsa Uldrikisa i Davisa Ikaunieksa sprawiły, że mecz zakończył się remisem 3:3.

Pavels Steinbors przebywał na boisku przez całe spotkanie i choć zazwyczaj strata 3 bramek oznacza, że golkiper nie ma powodu do radości, tym razem było inaczej. Aktualnie rezerwowy bramkarz Dumy Podlasia może być zadowolony, zwłaszcza, że 35-latek przy oddawanych przez Turków strzałach zbyt wiele zrobić raczej nie mógł.

Przed kilkoma dniami, dokładnie w niedzielę (28.03), w narodowych barwach zagrał również Fedor Cernych. "Fiedzia" w przegranym 0:1 wyjazdowym starciu ze Szwajcarią (eliminacje do mistrzostw świata) biegał po murawie do 81. minuty. Ofensywny zawodnik białostockiej Jagi, który został ukarany żółtą kartką, nie zdołał pomóc swojej drużynie w wywiezieniu korzystnego wyniku. Jedyny gol padł już w 2. minucie, a jego autorem został pomocnik Liverpoolu - Xherdan Shaqiri.

Turcja - Łotwa 3:3 2:1)
Bramki: Kenan Karaman 2, Hakan Calhanoglu 33, Burak Yilmaz 52k - Roberts Savalnieks 35, Roberts Uldrikis 58, Davis Ikaunieks 79