T-Mobile Ekstraklasa. Fantastyczny mecz i zabójcza końcówka Jagiellonii. Trzy punkty zostają w Białymstoku! [WIDEO]

2015.05.23 00:00
W 34. kolejce T-Mobile Eskstraklasy Jagiellonia Białystok grała na własnym boisku z Wisłą Kraków. Podopieczni Michała Probierza, po kapitalnej końcówce i golach zdobytych przez Tuszyńskiego oraz Pawłowskiego, wygrali 2:1 (0:1).
Fot: BRS

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1 (0:1)
Bramki: Tuszyński 87', Pawłowski 89' - Jankowski 42'

Jagiellonia Białystok: 69. Bartłomiej Drągowski - 2. Filip Modelski, 4. Michał Pazdan, 7. Sebastian Madera, 3. Jonatan Straus - 22. Rafał Grzyb (K), 6. Taras Romanczuk (72, 5. Łukasz Tymiński) - 20. Maciej Gajos, 11. Karol Mackiewicz (60, 9. Jan Pawłowski), 21. Przemysław Frankowski (46, 10. Nika Dzalamidze) - 8. Patryk Tuszyński.

Wisła Kraków: 1. Michał Miśkiewicz - 4. Maciej Sadlok, 6. Arkadiusz Głowacki (K), 20. Boban Jović, 21. Łukasz Burliga - 10. Łukasz Garguła, 34. Alan Uryga, 9. Rafał Boguski (84, 23. Paweł Brożek), 7. Maciej Jankowski, 26. Richard Guzmics - 14. Mariusz Stępiński.

- Do meczu pozostało zaledwie 10. minut stadion jest już prawie pełny

Zobacz skrót meczu

I połowa:

1. - Mieliśmy małe problemy, ale już wracamy! Jest tu piekielnie głośno, trybuny prezentują się znakomicie!:)

6. - Jak na razie oba zespoły nie stworzyły sobie żadnej dobrej okazji strzeleckiej, ale za to kibice z Białegostoku to... "klasa światowa"

8. - Prawą stroną podłączył się Modelski, mamy rzut rożny

9. - Dośrodkowanie Mackiewicza z rzutu rożnego, pewnie wybijają piłkarze z Krakowa

12. - Zarysowuje się optyczna przewaga Jagiellonii

14. - Znakomita interwencja w obronie Michała Pazdana

15. - Okazja dla Wisły, przed polem karnym faulowany Garguła

16. - Bardzo złe uderzenie Sadloka, od bramki Drągowski

18. - Blisko 20. minut gry za nami, sam mecz jak na razie nie jest porywającym widowiskiem, ale cała otoczka to coś pięknego

19. - Piękny strzał zza linii pola karnego przez Sadloka, piłka o milimetry mija okienko Drągowskiego

21. - Bardzo drobiazgowy jest dziś arbiter - Tomasz Kwiatkowski

23. - Ładna dwójkowa akcja Gajos-Frankowski, mamy kolejny korner

24. - W polu karnym Wisły dzieli i rządzi Arek Głowacki - kapitan krakowskiej drużyny

26. - Fantastyczna parada Drągowskiego, to powinno być 1:0 dla Wisły. Naszego bramkarza z najbliższej odległości nie był w stanie pokonać Burliga

30. - Przed polem karnym ręką zagrał jeden z Wiślaków, do piłki podszedł Gajos, dośrodkował, ale dobrze w bramce spisał się Miśkiewicz

32. - Kolejna ładna akcja w wykonaniu krakowian zakończona strzałem, który z trudem obronił Drągowski

36. - Złe decyzje podejmuje dziś Frankowski... nie jest to najlepszy mecz naszego pomocnika

37. - Ładnie z prawej strony urwał się Tuszyński, dograł mocno w kierunku pola karnego, ale tam na posterunku byli obrońcy z Krakowa

42. - Niestety przegrywamy 1:0. Zbyt długo z podaniem zwlekał Frankowski, piłkę przejęli Wiślacy, zagrali w kierunku Maćka Jankowskiego, a ten strzałem głową nie dał żadnych szans Bartkowi Drągowskiemu

45. - Po pierwszej połowie przegrywamy 0:1... O godzinie 21.30 zapraszamy na drugą część gry

II połowa:

46. - Mamy jedną zmianę, w miejsce Frankowskiego wszedł Dzalamidze

48. - Po rzucie rożnym głową uderzał Straus, ale jego strzał był mocno niecelny

50. - Kilka fajnych podań wymienili gracze Jagiellonii, ale brakuje tej kropki nad "i"

52. - Fantastyczna oprawa kibiców Jagi

52. - Ufff mamy szczęście, bramkę głową strzelił Stępiński, ale był na spalonym

54. - Indywidualna akcja Gajosa zakończona niepowodzeniem

58. - Od dobrych kilku minut przy piłce białostoczanie, którzy próbują swoich sił w ataku pozycyjnym

60. - Mamy zmianę w Jadze, plac gry opuścił Karol Mackiewicz, a w jego miejsce wszedł Janek Pawłowski

61. - Wprowadzony Pawłowski uderzył, ale niestety zbyt lekko

62. - Przekombinował teraz w polu karnym Tuszyński, zamiast uderzyć, zagrał, a właściwie próbował, "krzyżakiem" znaleźć Pawłowskiego, od bramki Wisła

64. - Mocne i niestety niecelne uderzenie z dystansu w wykonaniu Romanczuka

67. - Okres gry, w którym tak naprawdę nic się nie dzieje, żadna z drużyn nie potrafi przejąć inicjatywy w tym spotkaniu

71. - Głową po dośrodkowaniu Modelskiego próbował uderzać Tuszyński, ale był dobrze pilnowany przez Głowackiego

72. - Tymiński zmienił Romanczuka

74. - Na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Tymiński, ale jego uderzenie niestety było dalekie od ideału

76. - Oj było groźnie! W polu karnym znalazł się nieupilnowany Garguła, uderzył, ale całe szczęście mamy w bramce Drągowskiego

78. - Krótka przerwa w grze... na boisku leży Głowacki i Tuszyński

80. - Mocno zepchnięci we własne pole karne są teraz Wiślacy, Jaga zdecydowanie przycisnęła krakowian

84. - Zmiana w Wiśle, boisko opuszcza Boguski, a w jego miejsce widzimy Pawła Brożka

87. - Goooooooool! Bramkę głową zdobywa Patryk Tuszyński! Brawo Jaga!!!

89. - Gooooool! Brawo! Bramkę przewrotką zdobył Janek Pawłowski. Jagiellonia prowadzi 2:1

90. - Ufff, ależ emocje na stadionie przy Słonecznej, kapitalny mecz, druga połowa potrwa trzy minuty dłużej

90. - Koniec! Wygrywamy 2:1, coś pięknego:)

Mecz nie należał dziś do porywających. W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy Kazimierza Moskala, którzy udokumentowali to zdobytym golem strzelonym w 42. minucie meczu.

W drugiej części gry, do 87. minuty nie działo się za wiele, ale to, co zrobili Jagiellończycy w końcówce meczu, to coś wspaniałego. Najpierw po świetnym dośrodkowaniu bramkę głową zdobył Tuszyński, a chwilę później gola na 2:1 po odbitej piłce, przewrotką zdobył Janek Pawłowski.

Piłkarze, trenerze, kibice - należy Wam się szacunek za dzisiejszy mecz i za cały sezon!