T-Mobile Ekstraklasa. Skończyła się dobra passa Jagiellonii. Bełchatów wywozi trzy punkty z Białegostoku

2014.11.03 00:00
Na zakończenie 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok podejmowała na własnym boisku GKS Bełchatów. Niestety zespół ze stolicy Podlasia przegrał i tym samym dobra passa podopiecznych Michała Probierza została przerwana.

Jagiellonia - GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
Bramki: Ślusarski 22'

Jagiellonia Białystok 69. Drągowski - 7. Madera, 14. Wasiluk, 24. Porębski (77, 13. Mystkowski), 25. Waszkiewicz - 6. Romanchuk (55, 9. Pawłowski), 22. Grzyb(K) - 10. Dzalamidze (82, 21. Frankowski), 8. Tuszyński, 20. Gajos - 27. Piątkowski

GKS Bełchatów: 1. Malarz(K) - 66. Telichowski, 5. Baranowski, 17. Basta, 4. Szymański (80, 3. Baran) - 20. Rachwał, 11. Wroński (69, 8. Prokić), 19. Poźniak, 15. Mójta - 9. Mak, 18. Ślusarski

I połowa

1. - Grę rozpoczynają piłkarze z Białegostoku

2. - Próba strzału z dystansu Romanchuka, ale bardzo nieudana

3. - Próba dryblingu Dzalamidze, ale nie dał się nabrać Mójta

4. - Z prawej strony brzydko faulowany pomocnik gości, sędzie jednak nie pokazuje kartonika dla Romanchuka

7. - Początek jakiś taki dość nerwowy w wykonaniu obu zespołów

9. - W przeciągu tych kilku minut dwa proste błędy popełnił Wasiluk, miejmy nadzieję, że już wyczerpał swój limit w tym meczu

10. - Groźnie w pole karne wbiegał Wroński, ale w ostatniej chwili jego strzał zablokował Madera

12. - Próba zagrania długiego zagrania Madery, ale w trybuny...

14. - Jest problem, gdyż podania Jagiellończyków są jakieś takie niedopieszczone. Tym razem z piątego metra źle wybijał Drągowski

16. - Ciekawe zagranie Tomka Porębskiego w kierunku Dzalamidze, ale w ostatniej chwili zdążył Malarz

18. - Ambitnie za piłką podążył Grzyb i się opłaciło, nie dość, że wywalczył rzut wolny to i zawodnik gości - Błażej Telichowski zobaczył żółtą kartkę

19. - Ależ blisko po rzucie wolnym był Madera, zabrakło centymetrów

20. - Pierwsza ładna akcja Jagiellonii. Z lewej strony prostopadłą piłkę dostał Tuszyński, lekką podcinką dograł do Piątkowskiego, a piłka po jego strzale otarła się o słupek

22. - Niestety niewykorzystane sytuacje się mszczą i przegrywamy 0:1. Z prawej strony urwał się Wroński dograł do Ślusarskiego, a ten praktycznie do pustej bramki skierował piłkę głową

24. - Groźny jest Bełchatów. Próbkę swoich możliwości szybkościowych i technicznych pokazał Mak, całe szczęście po ograniu Madery zagrał niedokładnie

26. - Tym razem dobra akcja Wasiluka, który wywalczył rzut wolny. Szansa dla Jagi

26. - Piłkę ustawił Dzalamidze, dośrodkował, ta wróciła z powrotem do niego, Gruzin uderzył, ale na rzut rożny odbił Malarz

28. - Nika do Piątkowskiego, ale strzał Mateusza zablokowany

30. - Piątkowski zdecydował się na strzał, ale było to bardziej podanie do bramkarza

32. - Źle wygląda ta pierwsza połowa w wykonaniu Jagi, która jak na razie nie gra dziś kreatywnie i ma problemy z wyjściem z własnej połowy

34. - Głupi faul przed polem karnym Waszkiewicza

36. - No niezła akcja Piątkowskiego, który minął rywala, zszedł do środka, uderzył, ale znowu zbyt lekko. Szkoda

40. - Zupełnie bez pomysłu grają żółto-czerwoni

41. - Ależ blisko był teraz Wasiluk. Marek uderzył z rzutu wolnego tuż obok bramki strzeżonej przez Malarza

44. - Dostało się teraz Waszkiewiczowi od Madery, no nie jest to najlepszy mecz naszego prawego obrońcy

45. - Pan Szymon Marciniak kończy pierwszą połowę. Zapraszamy za kwadrans

II połowa

46. - Z ogromną werwą II połowę zaczęli kibice, którzy dali wyraźny sygnał swoim piłkarzom

48. - Żółta kartka dla Gajosa za faul na Maku

50. - Dobrze w środkowej strefie zachował się Romanchuk, zagrał do Piątkowskiego, ale ten znowu przyblokowany

51. - Ależ blisko po rzucie rożnym i strzale głową Porębskiego była Jaga, zakotłowało się pod bramką Malarza

52. - Kolejny groźny atak gości, który całe szczęście został źle zakończony

54. - Znowu wkręcony w ziemię przez Maka został Waszkieiwcz, zawodnik gości uderzył, ale dobrą interwencją popisał się Drągiowski

55. - Zmiana w Jadze, w miejsce Romanchuka wszedł Pawłowski

56. - Strzał w trybuny Tuszyńskiego

58. - Słaby okres gry Jagiellonii. Teraz Bełchatów dyktuje warunki w tym meczu

60. - Coś się ruszyło! Z prawej strony prostopadłą piłkę w kierunku Tuszyńskiego zagrał Waszkiewicz, Patryk oddał strzał, ale piłka po rękach Malarza przeleciała tuż nad bramką

62. - Nie wychodzą dziś stałe fragmenty gry podopiecznym Probierza. Znowu źle Gajos

64. - Za to na trybunach fantastyczny doping kibiców z Białegostoku ;)

68. - Brak pomysłu na grę w Jagiellonii ciąg dalszy...

69. - W miejsce Wrońskiego Prokić

70. - Żółta kartka dla Pawłowskiego

72. - Po dośrodkowaniu z prawej strony przez Waszkiewicza piłkę odbili obrońcy gości, ta trafiła do Wasiluka, który huknął z lewej nogi, ale mocno niedokładnie

74. - Strata za stratą w ekipie Jagiellonii

74. - Ufff ogromne szczęście miała teraz Jaga. Fantastycznie w bramce Drągowski

75. - Żółta kartka dla Poźniaka

76. - Ależ rajd zrobił teraz wprowadzony Prokić, który przebiegł z piłką dobre kilkadziesiąt metrów, dograł do Maka, a ten uderzył całe szczęście nad bramką

77. - Pachnie drugą bramką dla Bełchatowa. Tym razem bliski zdobycia gola był Szymański

77. - W miejsce Porębskiego wszedł Przemek Mystkowski

80. - Boisko opuszcza zawodnik gości Szymański, a w jego miejsce wszedł Grzegorz Baran

82. - Ostatnia zmiana w Jagiellonii, Dzalamidze zmienia Frankowski

83. - Wasiluk ratuje swój zespół przed stratą gola. Obrońca Jagi w ostatniej chwili wygarnął futbolówkę wślizgiem

87. - W pole karne wpadł frankowski, minął obrońcę gości, oddał strzał, ale ofiarnie i w ostatnim momencie interweniował Baranowski

89. - Gajos strzelał z 20 metrów, niestety wprost w Malarza

90. - Trzy minuty dłużej potrwa druga połowa

90. - Fantastyczna interwencja w bramce Jagiellonii Bartka Drągowskiego

90. - Koniec spotkania. Bełchatów wygrywa 1:0 i wywozi trzy punkty z Białegostoku

Dzisiejszy mecz był chyba jednym z najsłabszych w obecnym sezonie w wykonaniu Jagiellonii. Białostoczanie grali dziś zupełnie bez pomysłu, bez polotu, a Bełchatów to wykorzystał i zasłużenie wygrał w stolicy Podlasia.

Mimo tej porażki żółto-czerwoni w dalszym ciągu znajdują się czołówce T-Mobile Ekstraklasy.